Iğdır’a Turist Akını‏

tt

Türkiye’ye gelen İranlı turist sayısının geçen yıla oranla yüzde 150 artarak,  Iğdır’lı esnafın bayram sonrasıda yüzünü güldürdü.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Osman Engindeniz, “Türkiye’ye duyduğu güven ve sevgi olumlu sonuçları rezervasyonlara yansımaya başladı bile. 2014’te ülkemize İranlı ve Azerbaycanlı turist gelmesini, turizmcilerin yüzünü güldürmesini bekliyoruz.” dedi.

Engindeniz, “Iğdır’ın Gerek Azerbaycan’la gerekse İranlı turistlerle dilinin dininin gelenek ve göreneklerinin aynı olmasının turist sayısının artmasında önemli bir etkisi bulunmaktadır. Bizler turistlerimizi ağırlayabilmek için gereken her türlü alt yapıyı sağlamaya devam edeceğiz. Şu anda Iğdır’daki tüm oteller İranlı turistlerle dolmuş durumda. Bu durum, ekonomiye iyi bir canlılık getirdi. Ölü sezon Azerbaycanlı ve İran’lı turistle canlandı. Esnafımız bu fırsatı iyi değerlendirsin, güler yüz göstersin, malını ucuz fiyata satsın sürümden kazansın, güleryüz, ucuz, kaliteli mal ve ilgi turist sayısını artıracaktır “ şeklinde konuştu.

Iğdır’a eşleri ve çocuklarıyla geldiklerini anlatan İranlı turistler “alışveriş yaptık, kentin önemli güzelliklerini gördük ve İran’a yakın olması nedeniyle Iğdır’ı tercih ettik. Özellikle sık sık Iğdır’ı ziyaret ediyoruz. İnsanları sıcakkanlı cana yakın olduğu için artık tatillerimizi burada geçirmeyi düşünüyoruz” dediler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.