Iğdır’a 7 Bin Maske Gönderdiler

Küçükçekmece Sefaköy’de hizmet veren Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği yönetim kurulu, Koronavirüs salgınından dolayı Iğdırda ki hemşehrilerine kayıtsız kalmayarak kendi imkânlarıyla temin ettikleri binlerce maskeyi Iğdır a gönderdiler.

SOSYAL SORUMLULUK ZAMANI…

Konu hakkında açıklama yapan İstanbul Iğdırlılar Derneği Başkanı Celal Karaali ; Iğdır bizim canımızdır. Doyduğumuz ve iş yaptığımız yer İstanbul olabilir ama doğduğumuz yer Iğdır’dır. Ülkemizin ve dünyanın çetin günler yaşadığı bu günlerde Iğdır’ımıza kayıtsız kalamazdık.

Zaten Derneğimizin varlık sebeplerinden biride Sosyal Sorumluluktur. Bu temelde Dernek Yönetim Kurulu üyeleriyle karar aldık ve gerçekleştirdiğimiz kampanya sonucu 7 bin maskeyi temin ederek doğduğumuz topraklara gönderdik”dedi

HER ALANDA BİRLİĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Birlik ve Dayanışmadan güç doğar mantığıyla harekat eden Yönetim Kurlu Üyesi arkadaşlarımızın önerisi ve sosyal sorumluluğumuz gereği hayata geçirdiğimiz bu kampanya sonucunda, Iğdır Valiliğine, Kaymakamlıklara ve Belediye Başkanlıklarına biner adet maske gönderdik. Bu maskelerin ulaşımını sağlayan Iğdırlı Turizmin sahibi ve Yönetim Kurulu üyemiz Hasan Aras beye de ayrıca teşekkür ediyorum. dedi. 

Karaali sözlerini şöyle tamamladı, 2010 yılında kurulan Derneğimiz kurulduğu günden beri hep ilklerin derneği oldu. Her zaman Iğdırlıların buluşma ve kaynaşma adresi oldu. Bugün de böylesi bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen ve katkı sunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.