Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün Göreve Başlama Mesajı

            “Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Iğdır;
            Üç ülkeye sınır Doğu Anadolu’nun gözbebeği, kadim şehirlerinden Iğdır,
            Güneşin,Ülkemizde üzerimize ilk doğduğu kent Iğdır,
            Doğu Anadolu’nun Çukurovası, kadim şehri Iğdır,
            Nuh’un fideleriyle yeşeren şehir Iğdır,
            Kayısısı ile ün salmış Iğdır,

            Ağrı Dağının florasında üretilen balıyla size Merhaba diyen ve kollarını açan yeşillikler diyarı Iğdır,

            Saygıdeğer Iğdırlılar,

            İçişleri Bakanlığımızın 13/06/2017 tarihli ve 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesiyle Vali olarak atandığım Iğdır İlinde 30/06/2017 tarihi itibariyle sizlere hizmet etmek için göreve başlamış bulunmaktayım.

            Öncelikle bizleri bu göreve layık gören, başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza ve Bakanlar Kurulunun değerli üyelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bu Güzide İlimiz Iğdır’da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini belirtmek isterim.

            Sultanlar Şehri Bursa’mızdan, Osmanlının ilk payitahtı Uluşehir Bursa’dan, sizlere selam getirerek,  bu Serhat Şehrimizde göreve başladım.

            Doğunun parlayan yıldızı,Serhat şehrimiz Iğdır İlinde, sizlerle dost olmaktan, sizlere hizmet vermekten, ülke ideallerinde omuz omuza çalışmaktan, anayasamızdaki ifadesi ile laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan güzel Ülkemiz Türkiye Cumhuriyetini ve onun güzide Serhat şehri Iğdırımızın gelişmesine, kalkınmasına, kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve toplumun tüm kesimlerine eşit ve dengeli olarak dağıtılmasına birlikte gayret ederek çalışacağım.

            Din ve vicdan hürriyetinin, temel insan haklarının tesisi ve temini konusunda çok hassas olacağımı özellikle belirtmek isterim.

            Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerimize, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, sosyal hizmet projeleri ile desteklenmesi, halkın yaşam kalitesinin artırılması, toplumsal kalkınmanın ilin güçlü yanları ön plana çıkartılarak sağlanması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum, en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır.

            Valiliğim süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir.

            Iğdır İlimizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Iğdırlıların, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanlarımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Iğdır’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız.

            Bugüne kadar başlanmış, devam eden ve planlanan bütün projeleri titiz bir şekilde takip edip sonuçlandırırken, halkımıza daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan çok sayıda yeni projeleri de inşallah en kısa sürede planlayıp hayat geçireceğiz.

            Ayrıca bugüne kadar Iğdır İlinde görev yapmış olan tüm Valilerimize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

            Bu duygu ve düşüncelerle; Iğdır ilinde görev yapmanın onuruyla tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Enver Ünlü

Iğdır Valisi

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.