Iğdır Valisi Ahmet Pek’in ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Mesajı

vali

Değerli Basın Mensupları;

Bilindiği üzere gazetecilere ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Kanun’un 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesi nedeniyle, her yıl 10 Ocak tarihi Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanılmaktadır.

Gazetecilik, kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir meslektir. Olaylara farklı bakış açıları getirerek, çok sesliliğe ve düşünce özgürlüğüne de katkıda bulunan şeffaf ve açık bir toplum olma yönündeki çabalara da bu işleviyle destek olmaktadır.

Zor şartlar altında gazetecilik görevi yapan, basın mensuplarımızın üstlenmiş oldukları bu görev, demokrasi kültürümüzün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin yapılanmasında çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması, demokrasimizin sağlıklı bir şekilde işlemesi açısından önemlidir.

İlimizde olan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendiren, vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi yaparak, ilimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen yerel basınımızın da, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle görevleri başında hayatını kaybeden gazetecileri rahmetle anarken, gazetecilik mesleğini icra eden tüm basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.