Iğdır Valiliği Önünde 4 Bin Çam Fidanı Dağıtımı Yapıldı

f1

k1

Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Emniyet Müdürü  Yüksel Babal ve Iğdır Orman İşletme Müdürü Hasraf Aka, tarafından her eve bir fidan kampanyası adı adlında 4 bin fidan dağıtıldı.

Fidanlar  Valilik personeli ve vatandaşlara dağıtıldı. Valilik önün’de  dağıtılan fidanlara halk yoğun ilgi gösterirken zaman, zaman da izdihamlar yaşandı. Vatandaşlar fidan alabilmek için aracın peşine düştüler.

 Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte fidan dağıtımını valilik önünde yaptık. Amacımız yeşil bir doğa oluşturmak. Vatandaşımıza doğa sevgisini aşılamaktır.”dedi.  Fidan dağıtımı ile ilgili bilgi veren Iğdır Orman İşletme Müdürü Hasraf Aka, “Doğayı yeşillendirmek için çeşitli etkinliklerle fidan dağıtımı yaptık. Bugün ise “Her eve bir fidan” kampanyasıyla 4 bin fidan dağıtımı yaptık. Bu fidanları dağıtarak halkımıza ve özellikle çocuklara ağaç sevgisini aşılamaktayız. Nevruz Bayramı Kutlamaları çerçevesinde 10 bin fidan dağıtıyoruz. Halkımız umarız bu ağaçları gereği gibi değerlendirirler ve bahçelerine ekerler. Baharın gelmesiyle Orman Müdürlüğü olarak fidan dikimi ve yeni ormanlar yapma çalışmalarımızı başlattık. Halkımızı ağaçlarımızı ve Ormanlarımızı korumaya, sahip çıkmaya davet ediyoruz. Türkiye’de en az ormanı olan il Iğdır’dır. Bu yüzden ağaçlandırmaya çok büyük önem veriyoruz” dedi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.