Iğdır Valiliği AB Uyum Danışma ve Yönlendirme 2. Dönem Toplantısı Yapıldı

 

Iğdır Valiliği Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2. Dönem 2017 yılı toplantısı Iğdır valisi Enver Ünlü Başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

            Toplantıya Vali Yardımcıları, Emniyet Müdürü, Jandarma ve Alay Komutanı,  İlçe Kaymakamları, İl Özel Genel Sekreteri, Belediye Başkanları, Kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve diğer kurul üyeleri katıldı.

            Toplantıda konuşan Vali Enver Ünlü, kurul toplantılarının önemini dile getirerek yapılacak yapıcı katkılar ile Avrupa Birliği’ne uyum konusundaki problemlerin çok kısa sürede çözülebileceğini söyledi.

            Problemlerin çözümüne katkı sağlayacak projelerin üretilebilmesi için kurumların bu anlamda kapasitelerini geliştirmeleri gerektiği ve bu amaçla Valilik bünyesinde kurulan AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun kurumlara teknik destek vereceğini söyledi.

            Kurumlar bünyesinde proje ekiplerinin kurulacağı ve bu ekiplere PCM Eğitimlerinin verilerek proje hazırlamaları sağlanacaktır. Böylece ilimizin potansiyellerini ortaya çıkaracak projelere imza atacaklarını söyledi.

            Vali Ünlü, Özellikle Belediyeler ve Üniversitelerde bu hibe desteğinden eş başvuruan olarak ta faydalanabilir.         Ortaklıklar ve Ağlar hibe programının toplam bütçesi 2 milyon 500 bin avrodur. Başvuru sahipleri proje faaliyetleri için en az 250 bin en fazla 500 bin avroya kadar hibe desteği alabiliyorlar.”dedi.

            Toplantı’ da Iğdır Valiliği Avrupa Birliği Dış ilişkiler Bürosu yetkilisi Naciye Parlar ise, Yerel sivil toplum kuruluşları ve ortakları teklif çağrısı duygusu ve içeriği konusunda,  AB fonları ile ilgili slayt şeklinde bilgilendirme yaptı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.