Iğdır Üniversitesi’nin Kurucu Üyesi Olduğu KÜNİB, Makedonya’da Eğitim Fuarı Düzenledi‏

6

Iğdır Üniversitesi’nin de kurucu üyesi olduğu Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) tarafından Makedonya’nın başkenti Üsküp’te gerçekleştirilen “KÜNİB 2015 Eğitim Fuarı”na balkanlardaki öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Fuara, Iğdır Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu Türkiye’den 48 üniversitenin yanı sıra Makedonya’dan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Vizyon Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Güney Doğu Avrupa Üniversitesi ve Yunus Emre Üsküp Merkezi katıldı. Balkan ülkelerinden yaklaşık üç bin öğrenci, gerçekleştirilen fuara adeta akın etti. Böylelikle KÜNİB, yurt içinde ve yurt dışında ses getiren organizasyonlarına bir yenisi daha eklemiş oldu.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te gerçekleştirilen fuara Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar, KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Türkiye’den 48 üniversitenin rektörleri/vekilleri, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden de rektörler, bölgedeki sivil toplum örgütleri ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı fuara Iğdır Üniversitesini temsilen Rektör Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Erdem, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Faik Yılmaz ve Rektör Danışmanı Hakan Güngörmez katıldı.

Fuar ile ilgili düşüncelerini anlatan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz kurucu üyesi oldukları KÜNİB’in böylesine büyük uluslararası bir organizasyona imza atmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. Türkiye’deki birçok üniversite’nin Üsküp’te en üst düzeyde temsil edilmesi ve tanıtılmasının tarihi bir olay olduğunu, belirten Rektör Yılmaz, organizasyonun düzenlenmesinde çok yoğun bir şekilde zaman ayıran KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’a teşekkür etti. Rektör Yılmaz son olarak KÜNİB’in çok büyük ve önemli bir görevi başarıyla yerine getirdiğini belirterek. uluslararasılaşmanın en önemli unsurlarından birinin de sürdürülebilir ilişkiler ağının oluşması olduğunu söyledi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.