Iğdır Üniversitesinden, Genel Durum Değerlendirme Toplantısı

Iğdır Üniversitesi idari personel yöneticileri tarafından yapılan çalışmalarla ilgili genel durum değerlendirme toplantısı yapıldı.
Iğdır Üniversitesinin birim amirleri ile fakülte ve yüksekokul sekreterleri, üniversitede yapılan çalışmaları görüşmek amacıyla Genel Sekreter Nedim Duman başkanlığında bir araya geldi.
Senato odasında gerçekleşen toplantıda; Iğdır Üniversitesi bünyesinde yapılan çalışmalar, peyzaj projesinde gelinen son durum, öğrencilerin sorunları ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü.
Toplantıda ayrıca, Iğdır Üniversitesindeki çalışmaların hızlandırılmasını talep eden Genel Sekreter Nedim Duman, Iğdır Üniversitesi’nin bölgede önemli bir yere sahip olduğunu; bu nedenle üniversitenin geliştirilmesi amacıyla daha çok çalışılması gerektiğini vurguladı.
Toplantı kapsamında, Iğdır üniversitesi bünyesinde tamamlanan çalışmalar detaylı olarak dile getirilirken, buna göre; devam eden peyzaj çalışmalarında sona gelindiği, Iğdırlı çiftçilerin eğitilmesi amacıyla kurulan ‘Çiftçi Eğitim Merkezi’nin tamamlanarak hizmete başladığı ifade edildi.
Öte yandan Iğdır ve Üniversite için önemli bir proje olan ve ulusal çapta büyük yankı uyandıran GES projesinin inşaatının devam ettiği, üniversitemizde yaklaşık 3000 m² kapalı alana sahip olan atölyelerin kazı çalışmalarına başlandığı da bildirildi.
Son olarak, Iğdır Üniversitesi kampüsündeki ağaçlandırma çalışmaları, kampüs girişine yapılacak olan kavşak, üniversite-sanayi işbirliği ve üniversite öğrencilerinin genel sıkıntıları görüşülerek; eğitimde aksaklık yaşanmaması için görüş alışverişinde bulunuldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.