Iğdır Üniversitesi’nde Rektörlük Seçimi Kulisleri

 o

YÖK’ün belirlediği takvime göre, aralarında Iğdır Üniversitesi’nin de bulunduğu 21 üniversitede haziran veya temmuzda rektör adaylığı seçimleri yapılacak.  Şu ana kadar adaylıklarını açıklayan kıymetli hocalarımızdan bazıları hedef ve vaatleriyle ilgili açıklamalarda bulundular.

Geçtiğimiz hafta Iğdır Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Selim Başar’dan sonra Prof. Dr. Emin Erdem de basın toplantısında rektör adaylığını açıkladı. Erdem yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Takım ruhunun hakim olduğu bir yönetim için adayım” “Yaklaşık bir buçuk yıldır gönülden bağlı olduğum Iğdır Üniversitesi ailesi bünyesinde rektör yardımcısı ve dekanlık görevlerim süresince üniversitemizi, birimlerimizi yakından görme, tanıma ve sorunlarıyla birebir ilgilenme imkanını buldum. Daha önce görev yaptığım üniversitelerde de yürüttüğüm akademik ve idari görevler, üniversitelere özgü tüm genel ve özel sorunlara vakıf olmamı sağlayan önemli tecrübeleri edinmemi sağladı. Üniversitemizi her açıdan daha ileriye taşıyabilmek için nelerin yapılabileceği konusunda edindiğim birikimlerle, üniversitemizi zaman kaybetmeksizin etkin ve kaliteli projelerle layık olduğu yere taşımak için aktif,  dinamik, ortak aklın ve takım ruhunun hakim olduğu bir yönetim anlayışı ekseninde ve sizlerin değerli katkıları ile rektörlük seçiminde aday olmaya karar verdim.

Bu süreçte siz değerli meslektaşlarımla bire bir görüşüp projelerimi paylaşmak ve değerli fikirlerinizi kendime rehber edinerek rotamı belirlemek istediğimi ifade etmeliyim. Projelerimizle ilgili detayları www.eminerdem.net web sitemizden sizlere duyuracak, ayrıca hazırladığımız basılı tanıtım broşürümüzü müteakip ziyaretlerimizde bizzat sizlere takdim edeceğim. Rektörlüğe layık görülmem takdirinde sizlerin değerli görüşleri ve önerileri ile hep birlikte üniversitemizi ileriye taşıyacak projelere birlikte imza atacağız. Üniversitemizde kurumsal kimliği oluşturma yolunda; şeffaflık, liyakat ve adalet ödün vermeyeceğimiz temel ilkelerimiz olacaktır.

SRektör adaylığım münasebetiyle sizleri ziyaretlerim sırasında gösterdiğiniz yoğun ilgi ve             teveccühlerinizden dolayı son derece müteşekkirim. Yapılacak seçim bir hizmet, bir erdem yarışıdır. Öğretim üyesi arkadaşlarımın, özgür iradeleriyle bu kutsal görevi en iyi yapabileceğini düşündükleri arkadaşımızı tercih edeceklerine ve aday olan arkadaşlarımın konuyu bu çerçevede değerlendireceklerine dair inancım tamdır. Hangimiz bu yarışı önde bitirirsek bitirelim aslında önemli olan kimin rektör olacağı değil; sevgi, saygı ve hoşgörünün egemen olduğu kurumsallaşmış saygın bir Iğdır Üniversitesi ailesi oluşturabilmektir.

Mümkün olan en kısa sürede öğretim üyeleri, öğretim elemanları ve idari personel dahil tüm çalışma arkadaşlarımı tekrar ziyaret ederek projelerimizi paylaşmak değerli görüş ve önerilerinizden yararlanmak ve birlikte başarmanın yol haritasını sizlerle birlikte belirlemek istiyorum. Öncelikle hayır duanızı ve kalbi desteklerinizi bekler, tercihinizin bizden yana olması takdirinde büyük onur duyacağımı belirtmek isterim. Seçim sonuçlarının üniversitemize, ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.