Iğdır Üniversitesi’nde “Kariyer Günleri” Programı Düzenlendi

B

C

 

Iğdır Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Genç Gıda Topluluğu tarafından “Kariyer Günleri” düzenlendi. Iğdır Üniversitesi tarafından davet edilen Prof. Dr. Fevzi Keleş, Prof. Dr. Sami Özçelik ve Prof. Dr. Ömer Gündoğdu konuşmacı olarak “Kariyer Günleri” programına katıldı.

Program, konuşmacıların özgeçmişlerinin okunmasıyla başladı. Daha sonra Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Bal programın amacıyla ilgili bilgi vererek: “Yurt dışı tecrübeleri olan hocalarımız tecrübelerini siz değerli öğrencilerimize aktaracaklar. Sizlerin de bu tecrübelerden en iyi şekilde yararlanacağına inanıyorum.”dedi. İlk olarak söz alan konuşmacı Prof. Dr. Ömer Gündoğdu oldu. Gündoğdu söze şöyle başladı; ”Akademik rollerin çok iyi belirlenmesi gerekir. Eğitim hayatınız boyunca plan yapmalısınız.  Hedeflerinizi çok iyi belirlemelisiniz. Akademisyenliği düşünen öğrencilerimizin bir an önce yüksek lisans ve doktoralarını yapmalarını tavsiye ediyorum, yurt dışı programı olan Mevlana ve Erasmus’u iyi değerlendirmenizi, kariyer yapmak istiyorsanız yabancı dile de son derece önem vermelisiniz. ” dedi.

Programda ikinci olarak söz alan Prof. Dr. Sami Özçelik konuşmasında: “Eğitimimi Almanya’da tamamladım. Yaşadığım coğrafyadaki sıkıntıları çözmek için ülkeme döndüm. Büyüdüğüm coğrafyaya hizmet etmek amacıyla Türkiye’ye geri geldim. Sizlere Erasmus gibi programları ısrarla tavsiye ediyorum. Yabancı dilin şart olduğunu ve yabancı dil için yurt dışına gitmeniz gerektiğini düşünüyorum. Sizlerin Almanya’yı düşünmenizi isterim çünkü Almanya eğitime çok fazla destek veriyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Son olarak söz alan Prof. Dr. Fevzi Keleş,  kendinden önceki konuşmacı arkadaşların çok değerli bilgiler verdiğini, eğitimde öğrencilerin çok hevesli, disiplinli, dürüst, ikeli ve prensip sahibi olmalarını, kariyer düşünen öğrencilerin sabırlı ve azimli olmaları gerektiğini söyledi.

“Kariyer Günleri” programı yapılan konuşmaların ardından, katılımcılara plaket verilmesiyle sona erdi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.