Iğdır Üniversitesi’nde Kandil Simidi Dağıtıldı

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Ziraat Fakültesi’nde ‘Miraç Kandili’ münasebetiyle Kültür ve Medeniyet Topluluğu tarafından kandil simidi dağıtıldı.
Kültür ve Medeniyet Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Ercan İnce, Günün anlam ve önemine yönelik şu açıklamalarda bulundu: “ Recep ayının 27. gecesine Miraç gecesi denir. Miraç kelime anlamı itibariyle göğe çıkma, yükselme anlamlarına gelir.
İsra ve Miraç hâdisesi, Peygamber Efendimizin (s.a.v) hicretinden 18 ay evvel vukû bulmuştur. Bu önemli günü hatırlamak ve birlikte kutlamak güzel bir duygu olduğunu ifade etmek istiyorum. Kandil simitlerimizi yerken birer Fatiha okumayı unutmayalım. Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere diyorum. İnşallah vatana millete yararlı birey olursunuz” dedi.
‘Amacımız Daha Fazla İnsana Ulaşmak’
Kültür ve Medeniyet Topluluğu Başkanı Ahmet Çakmak ise; “Salı gününün miraç kandili olması münasebetiyle biz Iğdır üniversitesi Kültür Ve Medeniyet Topluluğu olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, insanların yüzünde ve gönüllerinde bir tebessüm olmak bu mübarek günü ihya etmek ve gönüllerdeki kandilleri yakmak amacıyla Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü ziraat fakültesi, üniversite camisi, Iğdır İl Müftülüğü, Iğdır Merkez Camisi ve Iğdır Devlet Hastanesi’nde toplam 600 paket kandil simidi dağıtımı yaptık.
Bu simitlerin daha fazla dağıtılmasını isterdik fakat bu kandil simitlerin ücreti herhangi bir resmi ve özel kurum ve kuruluş tarafından karşılanmayıp sadece bir kısım öğrencilerin kendi arasındaki dayanışması ile toplanıp sipariş edilip o şekil dağıtılmıştır. İsteğimiz kandil ve mübarek gecelerde daha fazla insana ulaşıp kandil simidi dağıtabilmektir” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.