Iğdır Üniversitesinde İlki Düzenlenen “Metafor Sergisi” Yoğun İlgi Gördü

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkanı Ögr. Gör. Elif Taner öncülüğünde, Tuzluca Meslek Yüksek Okulu Halkla ilişkiler Tanıtım Programı ve Sosyal Hizmetler bölüm öğrencilerinin ortaklaşa hazırladığı metafor sergisine öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler yoğun ilgi gösterdi.

Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda yapılan sergide 46 metafor beğeniye sunuldu. Öğrenciler, sergide yer alan metaforların teması hakkında davetlilere bilgi verdi. Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan Tuzluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikret Türkan, yapılan bu tarz etkinlikler ile üniversitenin artı değer kazandığına dikkat çekti. Ögr. Gör. Elif Taner ise konuşmasında yapılan çalışmanın önemine değindikten sonra, gelecekte çok daha kapsamlı projelere imza atacaklarının sinyalini verdi.

Son konuşmacı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sulhattin Yaşar ise konuşmasında sergide emeği geçenleri tebrik ettikten sonra, sergilenen ürünlerin niteliğine atıfta bulunarak; “Amaç sergi yapmak değil, bu serginin küçüklüğü yada büyüklüğü de değil; önemli olan nitelikli sonuçtur.” dedi.

Konuşmaların ardından metofor sergisi gezildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.