Iğdır Üniversitesi’nde, Iğdır’daki Okul Bahçelerine Yeşillendirme Desteği

Iğdır Üniversite’si Yeşil Alan Müdürlüğü, Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi Bahçesi’nin yeşillendirme çalışmasına destek verdi.
Öğrencilerin de katıldığı etkinlikte konuşma yapan Yeşil Alan Müdürü Dr. Öğr. Ü. Ramazan Gürbüz; ağaç dikmenin çevreye ve insana önemli katkılar sağladığını ifade ederken, öğrencilere, ziraat fakültesi hakkında da çeşitli bilgiler verdi. Ziraat mühendislerinin çalışma alanlarına ilişkin öğrencileri aydınlatan Gürbüz, özel sektör ve devletin farklı kurumlarında iş bulma imkânlarının fazla olduğunu söyledi.
Iğdır’ın iklimi, Çukurova’nın iklimine çok benziyor
Konuşmasının devamında Gürbüz, Iğdır’ın ikliminin Çukurova’nın iklimiyle oldukça benzerlik gösterdiğini ve birçok ürünün Iğdır’ın iklim şartlarında yetiştirilebileceğini anlattı. Öte yandan Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma bölümü hakkında da öğrencileri bilgilendiren Dr. Öğr. Ü. Ramazan Gürbüz, bitkilerin verim ve kalitesinde düşüşe sebep olan bitki koruma etmenleri üzerinde çalıştıklarını ve bu konunun Iğdır ilinin iklim şartlarından dolayı önemli olduğunu anlatarak öğrencileri üniversitemize davet etti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.