Iğdır Üniversitesinde Hububat Teknolojisi, Ekmekçilik ve Gıda Güvenliği Paneli Düzenlendi

66

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından Hububat Teknolojisi, Ekmekçilik ve Gıda Güvenliği konulu panel düzenlendi.

Panele konuşmacı olarak Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. A. Doğan Duman, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Sertaç Özer, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Osman Kola ve Gıda Mühendisi Faruk Biren konuşmacı olarak katıldı.

 Panelde ilk olarak Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Bal açılış konuşmasında, “Kamu, sanayi üniversite iş birliği çerçevesinde bazı etkinlikler planladık bu çerçevede bugün Hububat Teknolojisi, Ekmekçilik ve Gıda Güvenliği konularında bir panel gerçekleştireceğiz” dedi.

 Prof. Dr. Hasan Bal’ın açılış konuşmasından sonra katılımcıların öz geçmişi okunarak panel başladı. İlk panelist Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Sertaç konuşmasında, ekmeğin kutsallığından bahsederek konuşmasına başladı. Ekmeğin soframızdaki yerini ve ekmeğin besin değeri hakkında bilgi verdi.

 Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Osman Kola, ekmeğin ham maddesinden ve sağlıklı ortamda hazırlanmasından bahsederek ekmeğin belli yönetmelikler doğrultusunda hazırlanması gerektiğini anlattı.

 Gıda Mühendisi Faruk Biren de konuşmasında, ekmekçilikle ilgili değişik iş kollarından bahsederek, ekmeğin hammaddesinin kalitesini vurgulayan Gıda Mühendisi Biren, son olarak ülkemizdeki bölgeler arası ekmek farklılıklarının olduğunu söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Panelde konuşmacılara Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Bal, Iğdır Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürü Hüseyin Eraslan, ve Iğdır İl Sosyal Proje ve Etüt Merkezi Müdürü Sami Çermik tarafından plaket takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle panel son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.