Iğdır Üniversitesinde “Finansal Okuryazarlık Seferberliği” Eğitimi

Taha Meli Arvas’ın konuşmacı olarak katıldığı seminere, akademisyenler ve öğrenciler de ilgi gösterdi.
Seminerde açılış konuşmasını yapan Taha Meli Arvas, “Kadınlarımızın siyasal hayatta, ekonomik hayatta ve sosyal hayatta daha çok yer alması gerekir. Siyasette kadının daha çok temsili noktasında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, ekonomik hayatta olduğu gibi siyasal hayatta da sosyal hayatta da kadının daha çok aktif rol alması gerektiği vurgulanmıştır” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının son bölümünde ise mali krizler ve küreselleşmenin baş gösterdiği günümüzde böyle bir programın düzenlenmesinin çok daha anlamlı olduğunu dile getiren Arvas, “Hepimiz bir şekilde finansal yönetimin içerisindeyiz, ekonomiyle iç içeyiz.
Erkekler kadar kadınların da finans yönetimini ve mali bütçenin yönlendirmesi noktasında planlı hareket etmesi gerekiyor. Ev ekonomisinde, alışveriş noktasında, temizlik ürünlerinde kadınlarımızın ev bütçesini dengeleyebilmesi önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Mali bütçenin, paranın doğru kullanılmasının hem ülke ekonomisine hem de aile bütçemize katkı sağlayacağını çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.
Seminer, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.