Iğdır Üniversitesi’nde FETÖ’ye Geçit Verilmedi

 

Iğdır Üniversitesi’nin, 2012 yılında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ile (FETÖ/PYD) ile mücadeleye başladığı ortaya çıktı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, "Bölge imamının isteklerini reddettim, Zaman Gazetesi'nin tehditlerine aldırış etmedim. FETÖ'yü üniversiteye sokmadım" dedi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2012 yılında FETÖ’nin ‘Iğdır İmamı’ olarak bilinen Hikmet Bulut’un kendisine, bazılarını üniversiteye alması konusunda talimat vermeye kalktığını anlattı. Yılmaz, “Bunlardan en önemlisi kendi istediği bir öğretim üyesini ilahiyat fakültesine dekan olarak atamamı istedi. Ben bu talepleri reddettim. FETÖ Iğdır İmamı Hikmet Bulut’un taleplerini yerine getirmeyince hakkımda asılsız iddialar üreterek beni yıpratmaya, bir dönem daha rektör olmamı engellemeye çalıştılar. FETÖ Iğdır imamının talimatıyla örgüt ile gönül bağı olan bazı öğretim üyeleri bir başka rektör adayına destek verdiler. Amaçları benim yeniden rektör olarak atanmamı engelleyip kendi arzu ettikleri kişiyi Iğdır Üniversitesine rektör yapmaktı. Bu suretle Iğdır Üniversitesi yönetimini ele geçirip kendi hedefleri doğrultusunda üniversiteyi yönetmek istediler. Ancak, sonuçta ben yeniden rektör olarak atanınca bunlar üniversitemizdeki amaçlarına ulaşamadılar” dedi.

"Tehdit edildim"

Rektör olarak 10 Eylül 2012 tarihinden itibaren yeniden atandığını hatırlatan Prof. Dr. Yılmaz, “Üniversitemiz bu örgüt mensuplarına karşı duyarlı davranmış, bunların üniversitemize girmelerine müsaade edilmemiştir. 2012 yılı Eylül ayında yeniden rektör olarak atandıktan sonra Zaman Gazetesi Iğdır Temsilcisi odama gelerek, FETÖ’ye bağlı üniversitemizdeki bazı öğretim üyelerinin bana oy vermediğini, bir başkasını desteklediklerini söyledi ve benim bu kişilerin görev sürelerini 3 yıl uzatmam gerekirken 2 yıl uzattığımı ve bu yüzden FETÖ’ye bağlı kişilere haksızlık ettiğimi iddia ederek beni tehdit etti. Ben de kendisini odamdan kovdum ve o tarihten itibaren Iğdır Üniversitesine sokmadım” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.