Iğdır Üniversitesi’nde Askıda Elbise Dönemi

k

Iğdır Üniversitesi, ihtiyaç sahiplerine yönelik kurduğu ’Askıda Elbise Butiği’nin açılışı törenle yapıldı.

Üniversitenin Sosyal Sorumluluk Topluluğu tarafından hayata geçirilen; Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü Uygulama Oteli’nde açılışı yapılan ‘Askıda Elbise Butiği’ne hayırseverler tarafından bağışlanan giyim malzemeleri, ihtiyaç sahiplerinin paylaşımına sunulmak üzere raflarda ve askılarda yerini aldı.

Okunan duaların ardından butiğin açılışını yapan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, böyle bir alışveriş butiğinin Iğdır’da bir ilk olduğunu belirtti. Buranın bir kar amacı gütmeyen gönülden gönüle, gönül köprüsünün kurulacağı bir alışveriş merkezi olduğunu ifade eden Yılmaz, “Kimin elinde avucunda ne fazlası varsa buraya bağışlayarak değerlendirecek. Burada ihtiyaç sahibi öğrencilerimizde bundan faydalanma fırsatı bulacaklar; hem dar gelirli öğrencilerimize hem de Iğdır’a Allah hayırlı uğrulu etsin” dedi.

Projeye destek veren Iğdır Üniversitesi öğrencileri de, sosyal sorumluluk gerektiren böylesi projelerde yer almaktan mutluluk duyduklarını, bu projenin birçok ihtiyaç sahibi insanın yüzünü güldürmesi temennisinde bulundular.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.