Iğdır Üniversitesi Uzman Arkeologlar Yetiştirecek

 

 

 

Üniversitemizde Arkeoloji Anabilim Dalı kuruldu. Bu anabilim dalına bağlı Arkeoloji Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü’nün, Sosyal Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Arkeoloji Anabilim Dalı kurularak bu anabilim dalına bağlı Arkeoloji Tezli Yüksek Lisans programı açılması konusundaki teklifi 15 Mayıs 2019’te Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendi. Bu kapsamda 25 Aralık 2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Kararı dikkate alınarak, Lisansüstü Eğitim-Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği’nin 4’üncü maddesi ile 2547 sayılı Kanun’un 4’üncü ve 7’nci maddesi uyarınca üniversitemiz Sosyal Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Arkeoloji Anabilim Dalı kurularak bu anabilim dalına bağlı Arkeoloji Tezli Yüksek Lisans Programı açılması uygun görüldü.

‘Iğdır Üniversitesi marka bir üniversite olma yolunda ilerliyor’

Üniversitemize kazandırılan tezli yüksek lisans programı hakkında açıklamalarda bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, üniversite olarak giderek ivme kazandıklarını belirterek, “YÖK’ün ilgili Anabilim Dalı ve Tezli Yüksek Lisans Programının açılması yönündeki verdiği karar bizi ziyadesiyle sevindirdi. Üniversitemizin kalkınması ve şehre katma değer sağlaması noktasında gayret içerisindeyiz. Iğdır Üniversitesi marka bir üniversite olma yolunda emin adımlarlar ilerliyor” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.