Iğdır Üniversitesi Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliğine Katıldı

2

27 ülkeden çeşitli üniversitelerin ve Türkiye’den de çok sayıda üniversitenin katılım gösterdiği 18. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliğine Iğdır Üniversitesi de “Kardeş Üniversite” olarak katıldı. 

Gençlik Şenliğine Iğdır Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fahrettin Gökyer 3 öğrencimizle birlikte katılarak üniversitemizi temsil etti. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe üniversitemizi temsilen katılan Şube Müdürü Gökyer ve öğrencilerimize çeşitli hediyeler verdi. Birbirinden farklı sportif ve kültürel etkinliğin düzenlendiği gençlik şenliğinde Kıraç, Athena, Zakkum ile Model ve Gripin gibi ünlü müzik grupları sahne aldı.

11- 16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen şenliğin son gününde Japonya’dan gelen Chiba Üniversitesi’nin Olbia Açık Hava Tiyatrosu’ndaki dans gösterisi, beğeniyle izlendi. Ardından sahneye çıkan İzmir Ekonomi Üniversitesi Ritim Kulübü, izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı. Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda, Kuzey Kafkas Halk Dansları, 5. Yıl Dans ve Müzik Gösterisi yerli ve yabancı misafirler tarafından ilgiyle izlendi.

Şenlik, sevilen müzik grubu Kolpa’nın konseriyle sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.