Iğdır Üniversitesi Tarafından Diyanet İşleri Başkanı Onuruna Kahvaltı Verildi

 

Iğdır Üniversitesi Bülent Yurtseven Kampüsü’nde verilen kahvaltıya, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır AK Parti Milletvekili Nurettin Aras, AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, Eski Iğdır Milletvekili Ali Güner, İl Genel Meclis Başkanı Kurban Oluz ve Genel Sekreter Okt. Dinçer Öztürk katıldı.

            Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile kahvaltıda bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Görmez’e teşriflerinden dolayı teşekkür ederken ülkemizin birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyulduğu günümüzde bu kahvaltının ayrı bir yeri ve anlamı olduğunu söyledi.

            Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de “Türkiye’nin ve bölgenin içinden geçtiği süreçte yüce Rabbimiz, karar verme mekanizması içinde olanlara hayırlı kararlar aldırsın” dedi.  Görmez, Allah’tan kazançları bereketli kılmasını dileyip hayırlı işlerde muvaffak etmesini diledi. Ülkenin ve bölgenin geçtiği süreçlere dikkat çeken Görmez “Allah, bu konuda karar verme konumunda olan, karar verme mevkiinde olan büyüklerimize kardeşlerimize hayırlı kararlar aldırsın. Ülkemizi her türlü kötülükten her türü afetten muhafaza eylesin. Barış ve kardeşlik içerisinde ebediyete doğru hep birlikte yürümeyi bizlere nasip etsin” diye konuştu.

            Iğdır’ın ekonomik anlamda Türkiye’nin önde gelen illeri arasında olması gerektiğini vurgulayan Görmez, bu başarıyı yakalamada Iğdır Halkı’nın ve üniversitenin arasındaki iletişimin iyi olması gerektiğini ifade etti.

            Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez onuruna verilen kahvaltının ardından Bülent Yurtseven Kampüsü’nde yapımı devam camide Iğdır Valisi Enver Ünlü Rektör Alma, Iğdır AK Parti Milletvekili Nurettin Aras, AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, Eski Iğdır Milletvekili Ali Güner, İl Genel Meclis Başkanı Kurban Oluz ile beraber incelemelerde bulundu. Camilerdeki doluluk oranının arttırılması yönünde tavsiyelerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “sadece bu camilerin yapılması yetmez. Bu camilere gelerek, içinde rahmana secde ederek imar edeceksiniz dedi.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.