Iğdır Üniversitesi, Öğrencilerini Öğretmen Atamalarına Yetiştirdi

77

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2014/2015 mezunu öğrencilerinin Pedagojik Formasyon Eğitimi almalarını sağlayarak şubat ayı öğretmen atamalarına yetiştirdi.

 Kendi bünyesinde Eğitim Fakültesi olmaması nedeniyle öğrencilerine formasyon eğitimi veremeyecek olan Iğdır Üniversitesi;  Erzurum Atatürk Üniversitesi ile uzun süren diyaloglar neticesinde sonuca ulaşarak;  öğrencilerini önümüzde ki günler de yapılacak olan Şubat ayı öğretmen atamalarına yetiştirerek bir çok gencin meslek sahibi olma heyecanını yeşertti.

Öğrencilerinin mağdur olmasını istemeyen yetkililer kendi çabaları ile öğrencilerine yardımcı olmak adına bizzat görüşmelere öncülük ettiler.

Program iki dönem şeklinde verilerek tamamlandı. Buna öncülük eden Öğr. Gör. Osman Bayraktutan, “Öğrencilerimizin mağdur olmasını istemedik biz gerekli yazışmaları yaptık protokolü oluşturduktan sonra öğrencilerimizin buna göre hareket etmesini sağladık.

Netice itibariyle mezuniyetleri tamamlanmış öğrencilerimizdi ve bizde bu öğrencilerimizin biran önce Eğitim camia’mıza dahil olarak, yeni nesillere katkı sağlamalarını istedik.” diyerek durumdan memnuniyetini dile getirdi.  Öğrenciler yapılanlara karşılık emeği geçen Prof.Dr. Şadi EREN’e, Öğr.Gör. Osman Bayraktutan’a ve Fakülte personeli Erdal AKTAŞ’a teşekkürlerini iletti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.