Iğdır Üniversitesi İle İş-Kur Arasında Protokol İmzalandı

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ İLE İŞ-KUR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ İLE İŞ-KUR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Kurumumuz tarafından işsizlerimizin mesleki deneyim eksikliğinin giderilmesi ve işverenlerimizin de istihdam etmeyi planladıkları kişileri iş başında tanımaları ve kendilerinin eğitimleri için tasarlanan İşbaşı Eğitimi Programı Kurumumuzun aktif işgücü hizmetleri kapsamında en çok önem verdiği programlar arasında yer almaktadır.

Türkiye İş Kurumu Tarafından işsizlerin meslek deneyimlerinin artırılmasına ve teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik uygulanan işbaşı eğitim programlarından yükseköğretim öğrencilerinin de istenilen düzeyde yararlanmasını sağlamak, çalışma hayatına yeni atılacak olan gençleri program hakkında bilgilendirerek sektörler ve firmalar hakkında bilgi sahibi olmasına ve iş bulmasına aracılık etmek, öğrencilerin kariyer planlamalarına yardımcı olmak, aynı zamanda kurum ve kuruluşların nitelikli iş gücüne erişimini kolaylaştırmak amacıyla Iğdır Üniversitesi ile ortaklaşa 28/04/2015 Salı Günü Saat 10.00 da Karaağaç Kampüsünde üniversite öğrencilerine yönelik işbaşı eğitim programının tanıtım semineri verildi.

 Programa Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İ. Hakkı YILMAZ, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Halis ERDOĞAN, Fakülte Genel Sekreteri Ahmet KIZILKURT, üniversitede görev yapan yönetici ve akademisyenler ile çok sayıda öğrenci katıldı. Açılış konuşmasını yapan Iğdır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Halis ERDOĞAN istihdam sürecinde çeşitli program ve projelerle öğrencilerin yanında olduklarını dile getirdikten sonra Kurumun hizmetlerinin anlatıldığı sunum yapıldı.

Yapılan işbirliği neticesinde üniversite yönetimi ve İl Müdürlüğümüz tarafından Üniversite öğrencilerimize öncelikle kurumumuz faaliyetleri, sonraki aşamada da işbaşı eğitim programları hakkında bilgilendirilerek ve konu hakkında öğrenciler nezdinde farkındalık oluşturulması sağlandı. Bu kapsamda yükseköğretim öğrencilerimizin işbaşı eğitim programlarından daha fazla yararlanmasını temin etmek amacıyla İl Müdürlüğümüz ve Iğdır Üniversitesi arasında İşbaşı Eğitim Programı İşbirliği Protokolü imzalanarak yürürlüğe konulmuştur. 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.