Iğdır Üniversitesi İki Ayrı Lisede Eğitime Destek Verecek

            Iğdır Üniversitesi ile Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında fen ve sosyal bilimler projesi uygulanan iki liseyi kapsar şekilde eğitimde işbirliği protokolleri yapıldı.

            Iğdır Üniversitesi ile Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen protokoller çerçevesinde Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Emin Güner Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim öğretimin niteliğini artırmak için çalışmalar yürütülecek. Protokoller çerçevesinde yürütülecek çalışmalar, ders içi çalışmaların yanı sıra ders dışı etkinlikleri de kapsayacak.

Lise Öğrencilerine Yönelik Hazırlık Kursları, Etüt Programları Düzenlenecek

            Iğdır Üniversitesi ile Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokollerle; Iğdır Üniversitesi fen ve sosyal bilimler öğrencileri, adı geçen liselerde bir eğitim-öğretim yılı boyunca staj yapabilme imkânı bulacak. Ayrıca; Iğdır Üniversitesi son sınıf öğrencilerinin, gönüllülük esaslı katılımlarıyla adı geçen liselerin öğrencilerine yönelik hazırlık ve yetiştirme kursları, etüt programları düzenlenecek.

            Protokollerle; Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Emin Güner Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin, Iğdır Üniversitesi yerleşke ve kütüphanelerinden faydalanması, Üniversite öğretim üyeleri ile kariyer merkezinin danışmanlık hizmetlerinden istifade edebilmesi sağlanacak. Iğdır Üniversitesi, adı geçen liselerdeki öğretmen ve yöneticilere yönelik de hizmet içi eğitimler düzenleyecek.

            Iğdır Üniversitesi ile Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokoller, dörder yıl süreyle yürürlükte kalacak.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.