Iğdır Üniversitesi Bünyesine Yeni Bir Fakülteyi Daha Ekledi

            Iğdır Üniversitesi sekizinci fakültesi olacak olan Sağlık Bilimleri Fakültesi, 10/11/2019 tarihli ve 1773 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile kuruldu. Iğdır Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde; Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümleri açılması planlanıyor.

Sekizinci Fakülte Sağlık Bilimleri Oldu

            Iğdır Üniversitesi kurulduğu günden itibaren yenilikçi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bölgenin ve Iğdır şehrinin ihtiyaçları doğrultusunda akademik faaliyetlerini sürdüren üniversitemiz, sağlık konusunda önemli bir eksikliği giderecek olan Sağlık Bilimleri Fakültesini bünyesine kattı.          Şuan için 4 bölümde hizmet vermeyi düşünen fakülte hakkında açıklamalarda bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon gibi bölümlerin ilk etapta açılması planlandığını söyleyerek, “Sağlık Bilimleri Fakültesinin kuruluşunda üniversite yönetimi olarak elimizden gelen her şeyi yaptık. Iğdır Üniversitesi olarak özellikle bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda böyle bir fakülte açmaya karar verdik.

            Üniversite olarak giderek ivme kazanıyoruz. Sağlık Bilimleri Fakültemizin açılması kararı da bu manada bizi ziyadesiyle sevindirdi.            Üniversitemizin kalkınması ve şehre katma değer sağlaması noktasında gayret içerisindeyiz. Iğdır Üniversitesi marka bir üniversite olma yolunda emin adımlarlar ilerliyor” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.