Iğdır Üniversitesi Bölgenin En Hızlı Gelişen Üniversitesi

            Iğdır Üniversitesi Valilik yolunda stant açarak lisans ve ön lisans bölümlerini halka duyurarak öğrencilerin tercih yapmalarına kolaylık sağlıyor.

            Lisans ve Ön Lisans programlarını açıklayan ve onlarca yeni bölümle üniversitenin çıtasını yükselten Prof. Dr. Hakkı Alma ile Vali yolunda açılan tanıtım standında Yaptığı konuşmasında şunları söyledi; 

            Rektör Prof. Dr. Hakkı Alma yaptığı açıklamada: “Üniversitemiz kısa sürede öğrenci sayısını ikiye katladı. Yurt ve barınma imkanımız olsaydı bu sayı daha da artardı. Geçen yıl yurt ve barınma imkanı bulamayan 1000 öğrencimiz kaydını sildirdi. İş adamlarımız yurtlar yaparak bizlere destek oluyorlar. Kampüs alanında da yurt yapılması için girişimlerde bulunduk, yer tahsisi yapıldı. Allah nasip ederse gelecek yıllarda öğrenci sayımız şimdiki kapasitesinin iki katına çıkarak 15 binlere ulaşacaktır. Listede gördüğünüz gibi nerdeyse açılmadık bölüm bırakmadık

             Kampüsümüzde bulduğumuz bütün boş alanları bölüm açarak dolduruyoruz. Halkımızın listelerimizi incelemesini, Iğdır Üniversitesinin hangi bölümlerde eğitim verdiğini iyi analiz etmesi gerekmektedir. Biz halkımızla bütünlük içinde üniversitemizi yönetiyoruz. Halkımızın manevi desteği bizim için çok kıymetlidir. 

            Ben gece gündüz demeden üniversitemizin gelişmesi için çalışıyor, Ankara’ya giderek taleplerimizi ilgili makamlara iletiyorum. Bu üniversite gelişirse, Iğdır gelişir. Üniversitenin Iğdır’a sağlamış olduğu katma değer hiçbir şeyle ölçülmez. Birlikte güçlü olmalı, birlikte üretmeli ve dayanışma içerisinde olmalıyız. Akademik anlamda kadrolarımız son derece deneyimli ve başarılıdırlar. Ben dünyada, Çin, ABD, Japonya ve birçok ülkede projeler takip eden birisiyim. Danışmanlığını yaptığım uluslararası birçok şirket var. Güçlerimizi birleştirirsek, hem beyin göçünü şehrimize taşıyabiliriz, hem de yatırımlar yaptırabiliriz. Kısır döngülerle, klasik bürokrasi engelleri ile bir şehrin kalkınması mümkün solmaz.” dedi.

            Iğdır üniversitesine 2.5 yıl önce atanan ve 2.5 yılda bir hayli yol kat eden Prof. Dr. Hakkı Alma, Üniversitenin bu güne kadar ki çalışmalarını anlattı ve “durmak yok çalışmaya devam” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.