Iğdır Üniversitesi Bal Ormanı ve Botanik Bahçesi Hızla Büyüyor

Iğdır Üniversitesi Bülent Yurtseven Kampüsünde oluşturulan Bal Ormanı ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Koleksiyon Bahçesi, her geçen gün büyümeye devam ediyor.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın katkıları ile büyük bir alan üzerine kurulan Bal Ormanı ve Botanik Bahçesi, içerisinde birçok ağaç çeşidini barındırırken;
aynı zamanda akademisyenler ve öğrenciler tarafından ekilen sebzelerle de ürün çeşitliliğini arttırıyor. 13 tür tıbbi aromatiğe sahip bitkinin bulunduğu alanda lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için bilimsel çalışma olanağı sunulurken uygulamalı eğitimin önü de bu sayede açılmış oluyor.
Iğdır Üniversitesinin yakın zamanda yeşil bir alana kavuşturulacağını müjdeleyen Rektör Alma; “Oluşturduğumuz Bal Ormanı ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Koleksiyon Bahçesinde hem ürün alıyor hem de öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz için bir çalışma alanı oluşturuyoruz. Iğdır Üniversitesi olarak her konuda olduğu gibi çevre ve doğa konusunda da duyarlı olmaya çalışıyoruz. Bu sebeple Bal Ormanının oluşturulmasına karar verdik ve bu alanların büyümesi için çok daha fazla çaba sarf edeceğiz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.