Iğdır Üniversitesi Akademisyenlerinden Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programına Başvuru

Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce ve Dr. Öğr. Üyesi Emel Altın, Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programına üniversitemiz adına başvuruda bulundu.
Başvuru programıyla ilgili önemli bilgiler aktaran Dr. Öğr. Üyesi İnce; proje kapsamında önceliğin; mülteciler, kadınlar ve çocuklar dâhil olmak üzere, dezavantajlı topluluklar üzerinde kalıcı etki sağlayan projelere verildiğini ifade ederek; toplumsal ve kırsal kalkınma, eğitim, cinsiyet eşitliği, engelliler, gençlik ve ekonomik güçlendirmeler üzerinde pratik ve somut sonuçlar elde etmeye çalıştıklarını vurguladı. Ayrıca, Doğrudan Yardım Programında proje üst limitinin 20 bin Avustralya Doları olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi İnce, DAP’ın küçük ölçekli esnek bir hibe programı olduğunu kaydetti.
Ev Kadınları Ekonomiye Kazandırılacak
Üniversitemiz adına yapılan başvuruda ise Iğdır’da meslek sahibi olmayan ev kadınlarına temel olarak girişimcilik ve pazarlama ile ilgili teorik bilgilerin verileceğinin altını çizen Dr. Öğr. Üyesi Emel Altın, bu sayede kadınları ekonomiye kazandırmak istediklerini belirtti.
Projenin devamında ev kadınlarına, Iğdır Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Geleneksel Türk El Sanatları Bölümünde teknik eğitimin verileceğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Altın; “Bu eğitimin sonunda Avustralya ve Iğdır kültürünü yansıtan motifleri halı ve kilimlere aktaracağız. Mevcut proje ile gerek Iğdır gerekse Avustralya kültürünü yaşatmak temel amaçlarımız arasında. Ayrıca, dezavantajlı gruplara farkındalık yaratarak ekonomik gelişimlerini de arttırmayı planlıyoruz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.