Iğdır Ülkü Ocağı, Yeni Binasını Açtı

3 

Iğdır Ülkü Ocağı yeni hizmet binasının açılışı, MHP İl Başkanı Av. Özcan Günsoy, eski İl Başkanı Cahit Erol, il genel meclis üyeleri, ilçe başkanları, MHP Iğdır milletvekili aday adayları, partililer ve Iğdır Ülkü Ocağı gençliğinin katılımı ile gerçekleşti.

Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Arif Gürel; “bu gün gerçekleştireceğimiz açılışa katılan herkese gönülden teşekkür ediyorum.  Önümüzde bir seçim var. Ülkü Ocakları olarak merkez ve ilçelerde gücümüzü göstereceğiz.  Seçimlerde seçilen aday kim olursa olsun destek vereceğiz. Ama Iğdır’ın istediği bir aday olursa daha iyi olur. Ama takdir genel merkezindir. Genel merkez kimi seçerse seçsin ayırt etmeden destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

   Eski İl Başkanı Cahit Erol ise konuşmasında; “Ülkü Ocakları, ülkü terbiyeyi kastediyor. Ülkücü terbiye alan bir insan tarih boyu kendisini en yüksek yerlerde görebilir. Bu gün burası ülkücü terbiyenin var olduğu bir yerdir. Ülkücü bir mum gibidir. Zifiri karanlıkta etrafı aydınlatır, güzelleştirir, geliştirir. Yeni açılışını yaptığımız Ülkü Ocağı binamızda etrafı aydınlatacak, bilgili, kültürlü topluma faydalı gençler yetiştirecektir” şeklinde konuştu.

 MHP İl Başkanı Av. Özcan Günsoy ise yaptığı açıklamada; “Ülkü Ocakları gençlerimize vatan millet ve bayrak sevgisini aşılamak için vardır. Vatanını, bayrağını, milletini, namusu ve şerefi olarak gören gençleri yetiştirmek için vardır. Burada yetişen bilgili kültürlü gençler inşallah ileriki kadrolarda vatanı yönetecek, ülkeyi yönetecek kadrolara erişecektir.  Ben de bu dileğim ve isteğim doğrultusunda ülkü ocaklarının amacına uygun gençler yetiştireceğini düşünüyorum ve kendisine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan MHP Iğdır İl Genel Meclis Üyesi Cabbar Şıktaş ise; “değerli il başkanlarım, ilçe başkanlarım, il başkanlarım; Cahit Başkanım kongrede bir söz verdi. Dedi ki ‘ben kazansam da kaybetsem de kazananın emrindeyim.’ Bu sözüne sadık kalaraktan Milliyetçi Hareket Partisi’nin her türlü toplantısına katılmaktadır. Bu bizler i.in mutluluk verici bir olaydır. Ocak bizler için önemli bir kuruluştur. Buranın terbiyesi gençlerimizin topluma faydası olma konusunda çok önemli bir yer olmaktadır. Sizden de çok beklentim var gençlerin topluma faydası olma konusunda sizin çok büyük bir katkısı olacaktır. Bizler Ehlibeyt kültüründen gelmekteyiz. Dayanışma kültüründen geliyoruz.  Ocak da dayanışmanın ilk başlangıç olduğu yerdir. Bizlerde ocaktaki gençlerimizin her alanda gelişmesi faaliyetlerini yürütebilmesi için destek vermeliyiz. Ocaklar, ocak üyelerinin destekleriyle ayakta durur. Bu konuda da tüm katılımcılardan da ocağımıza destek vermesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.