Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası ile Bergama Ticaret Odası Ortak Yönetim Kurulu Toplantısı Yaptı‏

7

Iğdır ticaret ve sanayi Odası ile Bergama ticaret Odası arasında Haziran ayı içersinde iki odanın meclis kararları ile kardeş oda protokolü imzalama kararı alınmış olup bu amaçla 06.11.2014 tarihinde BERTO yönetim kurulu Başkanı Fikret Ürper meclis başkanı Erol Işıldak, yönetim kurulu üyeleri Azam Ziya Güç, Tahir Erdoğan, Ali Sarıl ve genel sekreter Gülay Koç ‘un ziyaretiyle Iğdır ticaret ve sanayi odası meclis toplantısı salonunda iki odanın yetkililerinin katıldığı ortak yönetim kurulu toplantısı yapıldı. İki oda yönetim kurulu başkanlarının kısaca odalarının yaptığı işleri anlatmasıyla başlayan toplantı sonrası Kardeş oda protokol imzalama törenine geçildi.

Iğdır ticaret ve sanayi Odası yönetim kurulu Başkanı Kamil ARSLAN, BERTO Yönetim kurulu Başkanı Fikret Ürper’e ziyareti anısına plaket takdim ederken BERTO meclis Başkanı Erol Işıldak Iğdır Ticaret odası Meclis başkanı Oğuz Nefis’e Bergama yöresine ait bir kilim takdim etti.

 Iğdır Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan Doğu ile batı arasında imzalanan kardeş oda protokolü ile ülkemizin farklı yörelerinde yaşayan, farklı iklimi teneffüs eden, farklı koşullarda bölgesinin ve ülkesinin gelişimi için mücadele veren insanların ortak hareket etmesinin, birlikte çalışmasının hem bölgeleri hem de ülke adına çok yararlı olacağını söyledi.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmeyi başaran Bergama ile Dünyada sayılı, Türkiye’ de ise tek üç ülkeye sınırı olan ve gerek iklimi, gerek tarihsel dokusu, gerekse de bitki örtüsü ve tarımsal potansiyeli ile bölgede özel bir konumu olan Iğdır’ ın arasındaki bu protokol  doğudan batıya yeni bir bakış açısı ile   sadece ticari anlamda değil sosyal ve kültürel manada da  yenilikler getireceğini dile getirdi. Bergama ticaret odası başkanı Fikret Ürper Doğudan batıya açılan bu işbirliği güç birliği protokolü ile ortak birçok çalışmanın yapılacağını, iki bölge arasındaki alışverişin artacağını ve buna vesile olmanın mutluluklarını yaşadıklarını belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.