Iğdır Ticaret Odası Bir Projeyi Daha Sonuçlandırdı

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan, “Odamız tarafından hazırlanan SERKA destekli Kobiler dış ticaret satış pazarlama Swot ve devlet destekleri ile gelişiyor projesi kapsamında 4 farklı eğitimle üyelerimizle bir arada olduk. Üyelerimiz olan firmalar için birbirinden kıymetli eğitimler olan devlet destekleri, SWOT ve Kurumsallaşma, dış ticaret, satış ve pazarlama konularında alanında ki uzmanlar tarafından 1 gün eğitim aldık. 1 günlük eğitimin neticesinde devlet destekleri, SWOT ve kurumsallaşma konusunda 12 günlük, dış ticaret ve satış-pazarlama konusunda ise 4’er gün firma ziyaretleri birebir danışmanlıklar yapıldı.
Eğitimi veren IPED DANIŞMANLIK firması hem eğitim hem danışmanlık şirketi olduğundan bizim projemizde ki eğitim ve danışmanlık hizmetleri konularına hakimdi. 4 farklı konu olması 4 farklı uzman ile çalışılması projenin verimini artırdı. Zaman noktasında fedakarlıklar yapmaları, üyelerimizden gelen tüm soruları eksik cevaplamaları, akşam mesailerinin bittikten sonra bile üyelerimize hizmet vermeleri bizim nazarımızda aldığımız hizmetin memnuniyetini artırmıştır. SWOT ve Kurumsallaşma konusunda 34 kişiye danışmanlık 13 kişiye eğitim anlamında ulaştık. Satış ve Pazarlama konusunda eğitim ile 19 danışmanlık ile 44 kişiye ulaştık.
Dış Ticaret konusunda eğitimimize 21 danışmanlığa 15 kişi katıldı. Devlet destekleri konusunda ise eğitim ile 21 danışmanlık ayağı ile de 28 firmaya ulaştık. Firmalarımız devamlı yenilerini eklenen, mevcutların da güncellendiği devlet desteklerinden bilgi sahibi oldu, birçok yararlanma hakkı olup bilgisi olmadığından yararlanamayan firmalarımız için farkındalık oluşturdu.
Firmaların kurumsallaşma yolunda ilk adımların atılması için yapılan SWOT analizleri şirket sorunlarının tespit edilmesiyle kalmayıp çözümleri için faaliyetler belirleyerek şirketlerimizin karşılaşacağı tehditleri de bertaraf etmek için adım atılmıştır. Sınır kapılarının çok yakın olduğu halde bile dış ticaret noktasında zayıf kalan ürkek davranan firmalarımız bu konuda ivme artırmaya başlamıştır. Satış ve pazarlama kanalları zayıf hatta hiç olmayan firmalarımız ürünlerini satmak için yeni yollar yeni yöntemler öğrenip şirketlere özel pazarlama stratejileri belirlenmiştir.
Bu bağlamda 121 firmaya danışmanlık hizmeti 74 firmaya eğitim vererek üyelerimizin %98 memnuniyet oranı ile bir projemizi de sonuçlandırdık. Projemizde katkılarından dolayı İPED danışmanlık Eğitim ve Bilişim Ltd Şti ‘ne hocalarımız Mehmet Emin Yıldırım,Rahim Aladağ,Recep Heptaş,Hakan Ömer Gider’e teşekkürü bir borç bilir. Önümüzdeki günlerde hayata geçireceğimiz ‘Üyelerimiz E-ticaret ile Dünyaya Açılıyor’ projesinde değerli üyelerimizle beraber olmayı temenni ediyoruz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.