Iğdır Tekstil’de Üretim Son Sürat Devam Ediyor

            İlimizde açıldığı günden itibaren büyük bir istihdam alanı oluşturan Iğdır Tekstil’i, Iğdır Gazeteciler Derneği Başkanı Aydın Deniz ile Hudut ve Aydın Gazeteleri sahibi Mehmet Toka ziyaret ederek, çalışmaları yerinde incelediler ve hayırlı olsun temennisinde bulundular.

            Iğdır Tekstil Sahibi Hikmet Güneş ile sohbet eden gazeteciler; “ilimizde birçok kişinin istihdam edildiği bir üretim fabrikasının açılmış olması bizleri memnun etmiştir. Şehrimize gerek ekonomik ve gerek istihdam alanında büyük katkısı olan Hikmet Bey’i tebrik ediyoruz, çalışmalarında başarılar dileriz” dediler.

            Iğdır Tekstil Sahibi Hikmet Güneş de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek fabrika ile ilgili şu bilgilere yer verdi:

            “Açıldığımız günden beri dur durak bilmeden çalışıyoruz. Şuanda 125 kişiyle üretim yapıyoruz. Çalışanlarımızın %90’ından fazlası bayandır. Bayan istihdamına ayrıca önem veriyoruz. 10 Mart’ta ikinci kursumuzu açıcağız. Hedefimiz 350 kişilik istihdamdır. Aylık 100 binin adedin üzerindeki üretimimizi de böylece daha da arttırmayı hedefliyoruz. Şuanda Koton ve De Facto gibi büyük firmalar için üretimimizi yapıyoruz. İstihdamı ve üretim kapasitemizi daha da arttırarak çok daha geniş bir pazara yayılmayı hedefliyoruz.”

            Son sürat üretime devam eden Iğdır Tekstil’i tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.                        

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.