Iğdır Stratejisini Belirliyor‏

k

Iğdır’ın “ihracat stratejisini çizmeye yönelik bir başka anlamda yol haritasını belirlemeye başladı.

Iğdır İhracat stratejisini belirliyor ilk toplantısı Iğdır Ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıya Iğdır Valisi Davut Haner, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Iğdır Ticaret Odası Başkanı Kamil Arslan, KOSGEB müdürü Eyüp Taşkın,  Iğdır OSB Müdürü Hakan Aras,  Iğdır Ticaret Odası yönetimi, Iğdır Üniversitesinden Öğretim görevlileri katıldı.

 Açılış konuşmasını yapan Iğdır Ticaret Odası Başkanı Kamil Arslan, Ülkemiz ve Iğdır her geçen gün gelişerek büyüyor bununla birlikte Iğdır’ın daha çok gelişmesi için Iğdır’ın “ihracat stratejisini çizmeye yönelik bir proje hazırladık. Proje kapsamında Üç ülkeye sınır olan ilimizin Küçük, orta ve uzun vadeli kalkınması ve gelişmesi için çalışmalar yaparak fikir alış verişinde bulunacağız. Plan ve projelerimiz kapsamındada Iğdır istenilen hedefe ulaşacaktır.”dedi.

Iğdır Ticaret ve sanayı odası (ITSO) tarafından hazırlanan Iğdır İhracat stratejisini belirliyor I. Arz yönü başlıklı proje Serhat kalkınma ajansı (SERKA)’nın 2015 yılı Doğrudan faaliyet Desteği kapsamında desteklenmeye değer bulunarak taraflar arasında imzalanan sözleşme doğrultusunda çalışmalara başlanarak ITSO ile Ankara’da yerleşik bilimsel ve Teknik Araştırma vakfı (BİTAV) arasında uygulama sözleşmesi yapıldı.

Iğdır’ın “ihracat stratejisini çizmeye yönelik Uzmanlar tarafından Tarım ve Hayvancılık, Sanayi, Taşımacılık ve Turizm konulu başlıklar halinde slayt şeklinde sunuldu.

Daha sonra soru ve öneriler alındı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.