Iğdır Sıcaklıktan Kavruluyor

5

Iğdır’da termometreler 35 – 40 dereceyi gördü. Vatandaşlar kendini park ve bahçelerdeki gölgeliklere attı.

Iğdır’da 40 dereceyi bulan sıcak havadan dolayı Iğdır’lılar park ve bahçelerde bulunan gölgeliklerde günlerini geçiriyor.

KENTİN EN İŞLEK CADDESİ BOMBOŞ KALDI

Sıcak hava nedeniyle çoğu vatandaş evlerinden çıkamazken, evinden çıkan vatandaşlar ise soluğu park ve bahçelerde ki gölge alanlarda alıyor. Kentin en işlek caddelerinin sıcak havadan dolayı boş kalması dikkat çekti.

ÇOCUKLAR SICAK HAVANIN KEYFİNİ SUDA ÇIKARDI

Sıcak havanın keyfini ise yine çocuklar çıkardı. Aşırı sıcaklardan bunalan çocuklar ise havuza giderken bazı çocuklar ise süs havuzlarında serinlemeye çalıştı.

Havuzlara giren çocuklar sıcak havanın keyfini suda çıkararak gönüllerince eğlendi.

ESNAF DURUMDAN RAHATSIZ

Esnaf sıcak havadan dolayı kimsenin evinden çıkmadığını bu yüzden satış yapamadıklarını söylediler.

İranlı Turistler sıcağa dayanıklı olduğu için tek müşterimiz onlar onlarda olmasa işyerini kapatır evde otururduk galiba

“BU SICAKTA ÇALIŞMAK ZOR”

Parkta ağaç gölgesinde vakit geçiren başka bir vatandaşlar ise Iğdır’da sıcaklık derecesi çok yüksek olduğundan dolayı işe gidemiyoruz. mecburen parka gelip ağaç gölgeliklerinde oturuyoruz. Buda bizim günlük gelirimizden kesiliyor yani cepten gidiyor.  Sıcak havadan dolayı terden üstümüz başımız su oluyor. Bu sıcakta çalışmak çok zor’ dedi.

Yetkililerden yapılan açıklamalara göre havaların ilerleyen günlerde daha sıcak olacağı yaşlı ve çocukların sıcak havalarda dışarı çıkmaması konusunda uyarılarda bulunuldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.