Iğdır Şehit Türkler Anıt ve Müzesi Genç Evli Çiftlerin ve Nişanlı Kızların Nişan ve Düğün Öncesi Ziyaret Yeri Haline Geldi

yt

Ermenilerin 1915-1920 yılları arasında katlettiği Türklerin anısına 5 Ekim 1999’da açılışı yapılan Iğdır’ın en önemli ziyaret merkezlerinden birisi olan ve evlenen çiftlerin nikâh sonrası ziyaret ettikleri Şehit Türkler Anıt ve Müzesi ziyaretçi akınına uğradı.

Kültür ve Turizm il Müdürü Osman Engindeniz:“Iğdır’ın en önemli Anıt müzesi olan ve evlenen çiftlerin nikâh sonrası ziyaret ettikleri anıt müze, Iğdırlı vatandaşların ve turistlerin akınına uğruyor.

Kültür müdürlüğü olarak anıt müze ziyaretlerine gelen yerli ve yabancı turistlere gereken tanıtımlar yapıldı” dedi.

Bunun yanı sıra Çevre örgütü Greenpeace’in küresel ısınma ve çevre sorunlarına dikkat çekmek için Ağrı Dağı’nda yaptırdığı Nuh’un Gemisi Maketi, Iğdır şehir merkezinde yeni evli çiftlerin ve ziyaretçilerin ikinci ziyaret ettiği ve ilgi gösterdiği Nuh’un Gemisi Maketi büyük ilgi çekiyor.

Engindeniz, “Iğdır’da Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte anıt müzemizi 280 eş düğün öncesi gelerek anıt müzemizi ve Nuh’un Gemisi Maketini ziyaret etmiştir.” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.