Iğdır Polisi Kentteki Uygulamaları Sıklaştırdı

55

Iğdır Emniyet Müdürlüğü’nce vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla başlatılan huzur ve güven uygulaması sıklaştırıldı. Gece şehrin giriş ve çıkışlarında yapılan uygulamada toplam 280 araç ile 368 kişinin kimlik sorgusu yapılırken, 9 araç men artı 5 bin 469 lira para cezası kesildi.

Iğdır polisinin vatandaşın huzur ve güvenini sağlamak amacıyla sıklaştırdığı uygulamalara tüm şubelerden oluşan ekipler katıldı.

Yaklaşık 350 polisin katıldığı uygulamada polisler, şüpheli şahısları durdurarak üst araması ve kimlik kontrolü yaptı. Uygulamalara zırhlı araçlar ve motorlu yunuslar eşlik etti.

ŞEHİR GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDAKİ BÜTÜN ARAÇLAR TEK TEK KONTROL EDİLDİ

Ekipler, başlatılan huzur ve güven uygulaması kapsamında şehir merkezine giriş ve çıkış yapan araçları da uygulamada TOKİ-Kılıçlar, Dsi karayolunda yapılan uygulamalarda kimlik ve araç sorgusu yapıldı. Uygulama neticesinde şehir giriş ve çıkışlarında 280 araç, 368 şahıs sorgulanırken 9 araca ise para cezası kesildi.

ARAMALARDA ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Merkeze bağlı noktalarda 350 polisin katılımıyla uygulama yapan Iğdır Emniyet Müdürlüğü, aranmadık araç bırakmadı.

Uygulamada Ayrı 3 Araçtan 6.8 gram Esrar 6 exstazi 2.4 metamfetamin bulunurken 1Hırsızlıktan aranan şahıs, toplam 4 kişi göz altına alındı.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, uygulamaların devam edeceği öğrenilirken, vatandaşlar bu uygulamaların daha fazla sıklıkta olması gerektiği ve olaylar esnasında karşılaştıkları polislere yaptıkları bu çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.