Iğdır Özel İdaresinden Köylere Çöp Konteynırı Dağıtıldı

52

Iğdır İl Özel idaresi tarafından köylerin temiz ve yaşanabilir olması amacıyla 83 köye 730 çöp konteynırı dağıtıldı.

Iğdır valisi Davut Haner tarafından Kazancı köyünde ilk temsili dağıtım yapıldı. Köyde yapılan dağıtım töreninde konuşan Iğdır valisi Davut Haner, Şehirde ne varsa köylerimizde de o olmalıdır ilkesi doğrultusunda köylerimize il Özel idaresi tarafından proje yapılarak çöp konteynırı çöp konteynırı aldık. Artık köylerimizde temiz olmalı sokakları çöp olmamalıdır. Bundan sonra çöpleriniz sokaklara gelişi güzel atmayın çöp konteynırına atın. Bu çöp konteynırlarından köy muhtarı başta olmak üzere bütün köylü sorumludur. Kendi malınız gibi koruyun.”dedi.

Törende konuşan İl Özel idaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş şunları söyledi:”Iğdır’da bulunan köylerimizin sağlıklı, temiz daha güzel bir görününüm, kirliliğin önlenmesi ve çevreye duyarlı bir toplum bilinci oluşturulması amacı ile il özel idaremizce Iğdır ili Köylerinde çevre kirliliğin giderilmesi projesi başlattık.83 köye 730 çöp konteynırı dağıttık. Halfeli, Melekli belediyelerinden kiralanmış olan 3 araçla toplanan çöpler, il özel idaremizin de üyesi olduğu Iğdır çevre hizmetleri birliğine ait katı atık depolama tesislerinde depolanmaktır. Projenin devamı ile birlikte ihtiyaçlar doğrultusunda idaremizce yeni çöp toplama araçları ve ilave çöp  konteynırı  temin edilecektir. Bütün köylerimize çöp toplam hizmeti verilecektir.”şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk’de şunları söyledi:”Köylülerimizden isteğimiz çevrelerini temiz tutmaları, gelişi güzel çöpleri atmamalarıdır. Her bireyin öncelikle kendi evinin önünden başlayarak sokaklarının temizliğine dikkat etmeleri, özellikle tahliye ve sulama kanallarına çöp atılarak bu kanalların işlevini görmesine engel olunmamasıdır. İl Özel idaresini bu uygulamasından dolayı tebrik ediyorum.”dedi.

Törene kurum amirleri  il genel meclsi başkanı ve üyeleri , köylüler  katıldı.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.