Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

6

Iğdır Orman İşletme Müdürlüğünde 2015 Yılı için İş Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda personele ve TYP kapsamında Iğdır Merkez İlçesinde istihdam edilmiş olunan ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılacak olan 300 işçiye eğitim düzenlendi.

İşletme Müdürümüz Hasraf AKA, Müdür Yardımcımız, İşletme ve ATM Şefleri ile diğer personel ve TYP kapsamında alınan işçiler eğitime katıldı. İl Kültür Müdürlüğü’nün konferans salonunda sabah saatlerinde teorik eğitim verilirken; öğleden sonra Iğdır Orman işletmesinde uygulamalı eğitim yapıldı.

İşletme Müdürü Hasraf AKA açılış konuşmasında Iğdır’da her yıl  600.000 adet fidanın toprakla buluşturulduğunu, alınan bu işçilerle İlimizdeki okul, cami, mezarlık ve kamu kurum ve kuruluşlarının bahçelerinin ağalandırılacağı müjdesini verdi.

02.04.2015 tarihinde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında gerçekleşen eğitimde; İş Güvenliğinin sağlanması, ofis ortamlarında ergonomi kurallarına riayet edilmesi, arazide alınması gerekli önlem ve tedbirler, yangınla nasıl mücadele edileceği, İş Sağlığı ve Güvenliğinin önemi, yapılacak işlerde gerekli tedbirlerin alınarak 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uyulması halinde İş kazalarının büyük oranda azalacağı konularında personele ve işçilere bilgiler verildi.

03.04.2015 tarihinde TYP kapsamında Aralık İlçesine alınan ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılacak olan 60 adet işçiye İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilecek olup aynı kapsamda gelecek hafta Tuzluca ilçesine alınan 140 işçiye de eğitim verilecek ve eğitime katılanlara Katılım Sertifikası düzenlenecektir.

    

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.