Iğdır Mutfağı Fuarı Şenlendirdi

ff

Ankara’da düzenlenen Iğdır Kültür ve Turizm Müdürlüğünün organizesinde yapılan Kars Iğdır Ardahan Tanıtım günleri çerçevesinde Iğdır Mutfağı , Taş köftesiyle, Omac aşıyla, Yoğurt aşıyla, Elmasıyla, Patlıcan reçeliyle vs. fuara renk kattı.

Kars Iğdır Ardahan Tanıtım Günlerinde Melekli Belediyesinin tanıtım yaptığı stant Ankara halkının yoğun ilgisiyle dolup taştı. Fuarla ilgili görüşlerini anlatan Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz şunları söyledi; “Iğdır’ımızı tanıtmak için güzel bir fırsattı, bizlerde ekip ruhuyla Iğdır’ımızı tanıtmak için çaba gösterdik. Fuarda yöremizin milli yemeklerinden Taş köfte yemeğini yaptırıp dağıtan, sıcak, sevecen, halkla ilişkileri iyi olan, halkın ilgisini çeken Melekli  Belediye Başkanı  Ali Varol’u ve ekibini kutluyorum. Fuar süresince Iğdır mutfağı ziyarete gelen misafirlere Taş köfte, Omac aşı, Yoğurt aşı, Elması, Patlıcan reçeli ikramıyla standımıza renk kattı ve şenlendirdi. Bu başarılı performansını İstanbul’da katılacağımız EMİTT fuarında da devam ettirmesini bekliyorum. Melekli Belediye Başkanı  Varol’un EMİTT fuarında da bizleri yalnız bırakmayacağını ve aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum. Kendisini bir kez daha kutluyorum.”  Dedi.

Kars Iğdır Ardahan Tanıtım günleri fuarı geçtiğimiz günlerde Ankara da yapılmış ve Iğdır standı, tüm katılan kurum ve firmalarla beraber başarılı bir tanıtım günleri geçirmişti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.