Iğdır Müftülüğü’nden “Cami, Çocuk Buluşması” Programı

 

 2017 yılı yaz Kur’an kurslarına katılarak eğitim alan Kur’an kursu öğrencileri “Cami, Çocuk Buluşması” adlı programda bir araya geldi.

            Ulu Camii’nde gerçekleştirilen programa; Iğdır Valisi Enver Ünlü, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, din görevlileri, kurs öğreticileri, kurs öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.

            Kur’an-ı Kerim ile başlayan program, öğrencilerin okumuş oldukları namaz sureleri, bayrak şiiri ve İl Müftüsü Cüneyt Kulaz’ın kaleme almış olduğu 15 Temmuz Destanı adlı şiirin okunması ile devam etti.

            Programda açılış konuşmasını İl Müftüsü Cüneyt Kulaz yaptı. “Her yıl okullar tatil olduktan sonra iki ay boyunca bütün camilerde ve Kur’an Kurslarında Kur’an eğitimi verdiklerini söyleyen Müftü Kulaz; “Cami ve Çocuk Buluşması” programı, çocukların öğrendikleri bilgi ve becerilerini arkadaşları ve velileriyle paylaşmak amacıyla yapılmakta, Kur’an Kurslarında okuyan öğrencilerimizin camide böyle bir programa gelmeleri de caminin manevi havasını teneffüs etmek, caminin mimari ve kültürel değerini tanıtmaktadır. Öğrenciler, Din görevlisini, Camiyi ve velisini aynı ortamda görerek güven sağlamaktadır. İlimizde 5200 öğrencimiz Yaz Kur’an Kurslarımızdan faydalanmaktadır. Spor İl Müdürlüğünün Sportif faaliyetlerinden de yararlanan öğrencilerimiz Ayrıca uyuşturucu bağımlılığı, Vatan-Millet sevgisi, sağlık sorunları, erken yaşta evlilik, trafik kuralları, kaçak elektrik ve su kullanımı, devlet malına zarar vermemek gibi bazı konularda da bilgilendirilmektedir” diyerek konuşmasını bitirdi.

            Ardından Vali Enver Ünlü de çocuklara kısa bir konuşma yaptı. Kur’an kurslarında öğrendikleri bilgi ve eğitimin yanında vatan, bayrak ve millet sevgisini her daim bilmeleri, ona göre hayatlarını yaşamaları ve öğrendiklerini büyükleri ile paylaşmalarını söyleyen Vali Ünlü, öğrenci velileri ve öğreticilerine teşekkür ederek öğrencilerle yakından ilgilendi. Bu arada Iğdır İl Müftülüğü tarafından yapılan yaz Kur’an kursları arasında Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması’nda dereceğe girenlerin ödülleri Iğdır Valisi Enver Ünlü ve İl Müftüsü Cüneyt Kulaz tarafından verildi.

            Program, öğrencilerin Vali Enver Ünlü ve İl Müftüsü Cüneyt Kulaz ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.