Iğdır Milletvekili Aday Adayı Rahim Azeroğlu, MHP İl Başkanlığında Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

1

İl Başkanlığında basın açıklaması yapan Milletvekili Adayı Rahim AZEROĞLU’ açıklamasında şunları kaydetti; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Türk Milliyetçiliğinin Lideri Başbuğ Alpaslan Türkeş’i, vatan ve millet uğruna şehadet mertebesine erişen ülküdaşlarımızı minnetle, şükranla, saygıyla anıyorum. Mekânları cennet ruhları şad olsun.

Sayın İl Başkanım, Sayın Merkez İlçe Başkanım, Sayın İlçe Başkanlarım, Sayın Ülkü Ocakları İl Başkanım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sayın Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, Güzel Iğdır’ımızın güzel insanları; aziz dava arkadaşlarım; değerli ülküdaşlarım; Milliyetçi Hareket Partisi’nin vefakâr mensupları; saygıdeğer hemşehrilerim; çok muhterem hanımefendiler; geleceğimizin teminatı sevgili genç Bozkurt kardeşlerim; eş dost ve akrabalarım; çok zor şartlar altında birçok olumsuzluklara rağmen kahramanca, korkusuzca, objektif olarak halkımıza haber ulaştırmak için mücadele veren değerli basınımızın güzide temsilcileri;

 “Hepinizi saygı, sevgi, hürmet ve muhabbetle kucaklıyor, selamlıyor ve hoş geldiniz diyorum.

 Sizlere kısaca özgeçmişimi sunmak istiyorum. 1956 yılında Iğdır’ın Taşburun Beldesinde doğdum.  İlk öğrenimimi Taşburun İlkokulunda,  orta ve lise öğrenimimi  Aralık Lisesinde, Yüksek Öğrenimimi ise Eskişehir Anadolu Üniversitesinde tamamladım. 12-13 yıl kadar Ankara’da Gazi Üniversitesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığında, Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde devlet memurluğu hizmetinde bulundum.  Sonraları devlet memurluğundan kendi isteğimle ayrılarak serbest çalışmaya başladım. Hâlihazırda merkezi Ankara’da olan gıda, inşaat ve turizm üzerine kurulu kendime ait aile şirketim bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıyım. 1999 ve 2002 yıllarında ülkemizde yapılan genel seçimlere, Iğdır ili seçim çevresinden Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Millet Vekili Adayı olarak katıldım.

Bu kutlu yolda, kutsal davaya hizmet için yola çıkmış bulunmaktayım. Herkesin ama herkesin duasına, yardımına ve desteğine ihtiyacım var. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde birlik ve beraberlik içinde, el ele, omuz omuza, gönül gönüle vererek hepimiz elini taşın altına koymalı, kader seçiminde Türkiye Cumhuriyeti’mizin ve Iğdır’ımızın kazanması için mücadele vermeliyiz. Iğdır’ımızda huzur, güven, barış, refah, mutluluk ortamını yaratabilmek yani Iğdır’ımızı yaşanabilir bir kent hâline getirebilmek; haksızlığa, yolsuzluğa, hırsızlığa, yalana ve talana geçit vermemek; ülkemizin geleceği ve umudu olan Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşıyabilmek için birlikte mücadele etmemiz gerektiğine inanıyorum.

Uzun yıllardan bu yana aynı coğrafya üzerinde yaşayan dini, dili, kitabı, ezanı, bayrağı bir olan; sevinçte, kederde, toyda ve bayramda beraber olan, birlikte ağlayıp birlikte gülen halkımızın ayrıştırılmasına biz başkaları gibi müsaade etmeyeceğiz, aksine birleştireceğiz. İç ve dış güçlerin Iğdır’ımızın üzerinde oynamak istedikleri tüm kirli oyunları  birlikte bertaraf edeceğiz. Bizler et ile tırnak gibiyiz. Iğdır’ımız için, Iğdır’ımızın geleceği için, çocuklarımızın geleceği için, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin  geleceği için, Allah rızası için bu kutlu yolda, kutsal davaya hizmet eden Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşıyacağımıza inancım tamdır.

Yaklaşık olarak 2006 yılından bu yana birçok olumsuzluk ve imkânsızlıklara rağmen mücadele vererek ülkücü ve milliyetçi hareketin bayrağını başarılı bir şekilde 14 Şubat 2015 tarihinde yapılan seçimlerle Milliyetçi Hareket Partisi delegelerinin hür iradesi ile seçilen teşkilatımızın başkanı genç kardeşimiz Avukat Özcan Günsoy Bey’e teslim eden Sayın Başkanımız, büyüğümüz, ağabeyimiz, Cahit Erol Bey’e huzurlarınızda minnettarlığımı, saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum. Bayrağı teslim alan bu kutlu yolda, kutsal davaya hizmet için yola çıkan teşkilatımızın İl Başkanı Uçbeyi Sayın Av. Özcan Günsoy Bey’e ve yönetim kuruluna huzurlarınızda başarılar diliyorum. Yolları, bahtları açık olsun. Allah yar ve yardımcıları olsun. Milliyetçi Hareket Partisi’nin birbirinden değerli aday adayı dava arkadaşlarıma, ülküdaşlarıma başarılar diliyorum. Hepinize teşekkür ediyor şükranlarımı, saygı, sevgi, hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene! Refaransımız halktır. Allah’a emanet olun, Allah yar ve yardımcımız olsun. “şeklinde konuştu.

Daha sonra Basın mensupları ve Parti temsilcileri ve Halkla Anatolia Düğün Salonunda öğle yemeğinde bir araya geldi.

 2

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.