Iğdır Merkezde, Engelli Vatandaşlara Yönelik Temsili Uğurlama Töreni Düzenlendi

cc

Iğdır il jandarma bahçesinde düzenlenen temsili askere uğurlama töreni renkli görüntülere sahne oldu. Uğurlama törenine Iğdır Vali Yardımcıları Şenol Kaya, Mevlüt Özmen, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Defterdar Durak Sercan, İl Jandarma Komutanı Erdem Yılmaz, jandarma personeli, engelli askerlerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Temsili olmasına rağmen gerçeğini aratmayan engelli askerlerin uğurlama töreninde bazı aileler sevinç gözyaşları döktüler.

Bazı askerler Şiirler okudu.

Daha sonra konuşan Iğdır İl Jandarma Komutanı Erdem Yılmaz, Bugün genelkurmay başkanlığının direktifleri doğrultusunda engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak icra edilen 2014 yılı bir günlük temsili askerlik yemin törenine katılarak bizleri onurlandırdınız. Sizleri kışlamızda görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

Yılmaz, Anayasanın 72.ci maddesinde vatan hizmeti “Her türkün hakkı ve ödevi “ olarak düzenlenmiştir. 1111 Sayılı Askerlik kanunu kapsamında silâhaltına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşlarımızın bu hak ve ödevlerini sembolik olarak yerine getirmelerini sağlamak maksadıyla bu günü tertiplemiş bulunmaktayız. Bu gün kutsal askerlik hizmetini yerine getiren evlatlarımızın gözlerindeki pırıltıyı büyük bir memnuniyetle gözlemliyor. ve bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gençlerimize vatan savunmasında her hangi bir görev verildiğinde diğer askerlerimizden geri kalmayarak verilecek her görevi en iyi şekilde yerine getireceklerine olan güvenim tamdır. Bu tören vesilesiyle aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor. Hepinize saygılarımı sunuyorum.”şeklinde konuştu.

 Program öğle yemeği ikramıyla son buldu.

xx

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.