Iğdır Merkez Tacirli Köyü’nde Kutlu Doğum Heyecanı Yaşandı

v

Yüce yaratıcının insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi olan Hz. Muhammed Mustafa (as)’nin doğum yıl dönümü münasebetiyle, merkeze bağlı Tacirli Köyü Ortaokulu bahçesinde, Tacirli Camii ve Tacirli Köyü Ortaokulu işbirliği ile Kutlu Doğum coşkusu yaşandı.

Halkın yoğun katılımı olan programa; İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Din Hizmetleri ve Din Eğitimi Şube Müdürü Salim Taşkın, Murakıp Mesut Altın, imamlar – hatipler, büro personeli ve Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

Iğdır Merkez Camii İmam Hatibi olan Mehmet Şah Türküz’ün okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İmam Hatip hocalarının okumuş oldukları ilahi ve kasidelerle devam etti.

Açılış konuşmasını Tacirli Köyü Camii İmam Hatibi Yüksel Yıldız yaptı.

İmam Hatip Yıldız; “öncelikle Tacirli Camii ve Tacirli Köyü Ortaokulu işbirliği ile hazırladığımız programı icra etmenin mutluluğunu bizimle paylaşan Sayın İl Müftümüze, gerek şehir merkezinden, gerekse köylerden buraya teşrif eden tüm meslektaşlarıma, programın hazırlanmasında katkıda bulunan tüm köy halkımıza ve okulumuza bir kez daha huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Tacirli köyümüzde bulunan ders halkası ve Kur’an Kursu, bu tür sosyal faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmadıkları için yüce rabbimden karşılığını feyiz ve bereket olarak vermesini temenni ediyorum. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle var oluşumuza ve ikinci doğuşumuza vesile olan rahmet peygamberi için camimiz ve köy halkımızla birlikte, bu yıl 25 hatmi şerif ve 25 milyon salâvatı şerife okundu. Yüce rabbimden kabul buyurmasını niyaz ediyorum. Programımıza katılan tüm bay ve bayan katılımcılara teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından; Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in dünyaya teşrifinin 1443. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen kutlu doğum programında konuşan Müftü Kulaz, Kutlu Doğum haftasının önemi hakkında vatandaşlara bilgiler verdi.   Dağıtılan ikramlar ve Müftü Kulaz’ın duası ile Kutlu Doğum programı son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.