Iğdır Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yurttaşlık, Kentlilik, Birlikte Yaşama Bilinci Toplantısı Düzenledi

 

 Iğdır Kültür ve Turizm Müdürlüğü SODES kapsamında uyuşturucu ile ilgili konferanstan sora Yurttaşlık, Kentlilik, Birlikte Yaşama Bilinci konferansı düzenledi.

SODES’le Çocukluktan Sanata projesi kapsamında düzenlenen ve proje kapsamındaki sanat kurslarına katılan çocukların ve ailelerinin katıldığı konferansı Iğdır Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Sözer Akyıldırım hoca verdi. Yurttaşlık, Kentlilik, Birlikte Yaşama Bilinci’ni minik öğrencilerin anlayabileceği bir dille ve dinleyenleri sıkmadan anlatan Öğretim Görevlisi Akyıldırım “Yurttaşlık sadece okumayla olunmaz, yaşantımızdan, çevremize göstereceğimiz duyarlılıktan, kişi haklarını korumaktan, sevgi ve şefkat dolu olmamızdan tutunda her şeyimizle topluma karşı sorumluluk hissetmeliyiz. Avrupa’yı örnek alırsak bizde herkes doktorluğu, mühendisliği, öğretmenliği biliyorum diyor, halbuki herkes yetiştiği dalda başarılı olur, insanları din, dil, ırk, mezhep demeden sevmeliyiz. Kent yaşamı toplu yaşamdır, bizde kentlilik varoşları oluşturdu, varoş kültürü gelişti, arabesk kültürü gibi, 1950  den sonra başlayan kent yaşamı ülkemizde varoş kültürü ile birlikte diğer ülkelerdeki kent kültüründen çok farklı oluştu.” diye konuştu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz’in de katıldığı konferansa SODES’le Çocukluktan Sanata Proje yapımcısı Aybike Erol ve Emir Şıktaş’ta  dinleyici olarak katıldılar. Toplantı katılımcı çocuklara ve ailelerine ikramların sunulması ile sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.