Iğdır Kültür ve Turizm Müdürlüğü EMITT Turizm Fuarına Hazırlanıyor

vf

Her yıl İstanbul’da yapılmakta olan EMITT Fuarına birçok ülkenin yanı sıra, ilimizi temsilen Kültür ve Turizm Müdürlüğü katılmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Türkiye’nin en büyük fuarlarından olan EMITT’e (19. Doğu Akdeniz uluslar arası seyahat ve turizm fuarı) katılmak ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmek üzere hazırlıklarını sürdüren İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman ENGİNDENİZ “Ankara tanıtım günlerinde, İzmir fuarında olduğu gibi ilimizi EMITT turizm fuarında da başarıyla temsil etmek üzere hazırlanmaktayız. Bu çalışmalarımız da en büyük desteği ilimiz Valisi sayın Davut Haner’den, Vali Yardımcılarımızdan, değerli Belediye Başkanlarımızdan ve kurumlarımızdan almaktayız. Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak personellerimle birlikte gece gündüz demeden Iğdır’ın tanıtımı, yöresel yemeklerimiz, tarihi yerlerimiz, folklorümüzle, kültürel çalışmalarımızı sergilemek, gelen misafirlerimizi Iğdır gıdalarıyla ağırlayıp, damak tadını tattırarak yolcu etmek için EMITT fuarına katılacağız. Iğdır’ımızı layık olduğu şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

EMITT Fuarı  İstanbul’da 22-25 Ocak tarihleri arasında yapılacaktır.

Müdür ENGİNDENİZ EMITT Turizm Fuarının tarihi geçmişini şöyle özetledi;

“EMITT’İN TARİHİ GELİŞİMİ

EMITT Fuarı ilk kez 1997 yılında İstanbul’da Tüyap’ın Tepebaşı’ndaki Fuar Merkezi’nde Voyager-Uluslararası Turizm ve Tatil fuarı adıyla gerçekleştirildi.1998 yılında da Voyager adıyla gerçekleştirilen fuar üçüncü yılına girerken hızla büyümüş, artık Tepebaşı’ndaki yere sığamaz olmuştu.Bunun üzerine fuar 1999’da Tüyap’ın Tepebaşı’ndaki 2500 metrekarelik alanından TÜYAP’in Beylikdüzü’ndeki yerine taşınarak, burada 4 salonda 7000 metrekarelik bir alanda gerçekleştirildi.1999’da fuarın yeri ile birlikte adı da değişti. Voyager o tarihten sonra EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı adıyla yapılmaya başlandı.İlk iki yıl iç turizm ağırlıklı olarak gerçekleşen fuar, bölge ülkelerinden ve uluslar arası turizm camiasından büyük ilgi görmeye  başladı.EMITT Fuarı yalnız katılan ülke sayısı, kurulan stand ve alan olarak büyümekle kalmadı, Türkiye’nin turizmdeki aynası oldu.Türkiye’de turizmde birçok ilk EMITT Fuarında başladı. Türkiye’nin turizmdeki durumu ve gelişimi EMITT’ten izlenir hale geldi.EMITT fuarı, 16 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 5. turizm fuarı olmayı başarmıştır. Önümüzdeki yıllarda ise yine turizm alanında gerek yurt dışında gerekse yurt içinde farklı projeleri hayata geçirme planları bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.emittistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.”

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.