Iğdır Küçük Millet Meclisi Mart Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

 

Iğdır Küçük Millet Meclisi (kMM) Forumu Mart 2014 toplantısını yaptı. kMM bu ay genel konu olarak dinlemeleri görüşürken yerel konu olarak ise seçimlerde hoşgörü konusu konuşuldu. Foruma her zaman olduğu gibi sivil toplum örgütü temsilcileri, kanaat önderleri, iş adamları ve siyasi parti temsilcileri iştirak ettiler.

Türkiye Küçük Millet Meclisleri Iğdır Forumu, 14 Mart 2014 Cuma günü saat 13.00’da ASİM-DER toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl girişimciliğini gazeteci Murat Akkuş’un yaptığı Iğdır kMM’yi her ay bir katılımcının oturumu yönetmesi kuralına binaen bu ay forumu ASİM-DER Genel Başkanı Göksel Gülbey yönetti.

Forumun bu ayki toplantısına MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan da katıldı. Genel konu olarak seçilen “dinlemeler” üzerine foruma katılanlar çeşitli yorumlarda bulundular.

Yerel konu olarak ise “yerel seçimlerde hoşgörü” teması seçildi. İlimizde yaklaşan yerel seçimlerde herkesin sağduyulu davranması gerektiği üzerinde duruldu.  Seçimlerin hoşgörü içinde bir şölen havasında geçmesini temenni eden katılımcılar olası provokasyonlara karşı herkesin uyanık olmasını belirttiler. Yıllardır kardeşçe bir ve beraber yaşayan Iğdırlıların seçimleri gergin bir ortama teslim etmeden centilmence kavga ederek değil yarışarak kazansınlar dileklerinde bulundular. Forum üyeleri dinlemeler konusunda da hükümet-cemaat çekişmesinde devletin ve kurumların zarar gördüğünü belirterek ülkede gidişatın iyi olmadığına vurgu yaptılar.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.