Iğdır Karayolları Şube Şefliği Ekiplerinin Çalışmaları Takdir Topluyor

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kars Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak 167 km. yol ağının işlerlik ve ulaşım kolaylığı için çalışmaların yapıldığı yerlerde kontrollü geçişlerin sağlandığı görülmekte.

 Iğdır Şube Şefliği, karayollarının yol yapım ve onarım çalışmaları devam eden kesimlerinde, sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

“Halk kapatıyor, karayolları açıyor.”

 Iğdır Tuzluca çevre yolunun geçtiği Eğrekdere kavşağında yanlış yapılanma ile dere yatağı içinde yapılan evler sel altında kaldı. Atıklar karayolunun geçtiği köprünün kapanmasına sebep oldu. Bu durum karşısında karayolları kolları sıvayarak seferberlik çalışması başlattı. Yapım çalışması yaparak, kalıcı sel sularının debisi üstünde köprü yaptı ve Tuzlucalıların rahatlamalarını sağladı.

Tuzluca’da yaşayan Yaşar Moğal; “Allah devletimizden razı olsun. Bu tür alt yapı sanat eserlerinin büyük maliyetlerle ilçemize kazandırılması bizleri sevindirmekte, takdirle karşılıyoruz” diye memnuniyetini dile getirdi.    

Yol medeniyettir düşüncesi ile Iğdır ilinin karayolunun tamamını bölünmüş yola kavuşturan çalışmaların öncüsü, geçmiş yıllarda hatırlarsak, Iğdır-Tuzluca arasında yapımı tamamlanan 39 km’lik bölünmüş yol Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından hizmete açılmıştı. Düzenlenen törende konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’nin tarihi bir gün yaşadığını, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu’nun 76 km.’lik Türkiye bölümünün temel atma töreninin gerçekleştirildiğini kaydetti. Asırlardan beri doğu ile batı arasında ticaret yolu olmuş ‘İpek Yolu’ olan bu güzergâhın şimdi ipek demir yolu olduğunu ifade eden Bakan Yıldırım; bu proje ile Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye arasında kardeşlik, dostluk ve dayanışma artacak ve üç ülke ekonomik olarak da kalkınacaktır. İleride bu projeyi Marmaray Projesi’yle birleştireceğiz” dedi.

Bu büyük projeleri yaparken bir yandan da memleketin altyapısını yapmak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Bakan Yıldırım şunları söylemişti:

“Bu çalışmaların en önemlilerinden birisi de bölünmüş yol çalışmalarıdır. Nahçıvan, Iğdır-Tuzluca arasındaki 129 km.’lik yolu bu sene bitirip sizlerin hizmetine sokmuş olacağız. Iğdır Valiliği ve karayollarının işbirliğiyle bu projeler bir bir gerçekleşiyor. Asfaltlanan 1 metrekare yol Türkiye’nin medeniyet yolunda atmış olduğu çok önemli bir adımdır. Bunlar Atatürk’ün çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma görüşünün gerçekleşmesidir. Iğdır, bir serhat şehrimizdir. Iğdır’a önem veriyoruz; çünkü İran, Ermenistan ve Nahçıvan’a açılan bir kapıdır. Nahçıvan, Iğdır ve Kars’ı birbirine bağlayacak olan demiryolu projesini de orta vadede gerçekleştireceğiz.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.