Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz’dan Kutlu Doğum Mesajı…

66

“Âlemlere rahmet gönderilen, kâinatın efendisi, ins ve cinnin Peygamberi, Hasan ve Hüseyin ceddi, Hz. Muhammed’in (S.A.V) Kutlu Doğum yıl dönümü münasebetiyle her yıl kutlanmakta olan ‘Kutlu Doğum Haftası’ planlanan etkinliklerle coşkuyla başladı.

Müftülüğümüzce Iğdır ve bağlı ilçelerimizde 53 yerde bütün halkımızı kucaklayacak şekilde Hz. Muhammed’in (S.A.V) sevgisinin ve bize emanet bıraktığı örnek ahlakından sevgisine ulaştırma gayretini göstermekteyiz. Kadın-erkek, genç-ihtiyar, Çocuk, engelli, hasta, mahkûm, ihtiyar, kimsesizler, şehid ve gazi aileleri, emekli din görevlileri gibi toplumumuzun her katmanında bu hafta kendisini Hz. Peygamber sevgisiyle buluştuğu izlenimini yaşatmaya çalışmaktayız. Bütün görevlilerimizce planlanan etkinliklerinin coşkuyla devam etmesi için her türlü çalışmalarımız devam etmektedir. El ilanları, bilbordlar, afişler ve davetiyelerin yanında camilerimizdeki duyuru salavat-hatim duaları bu coşkuyu arttırmaktadır.

Bu yıl ‘Kutlu Doğum Haftasında’ planlanan etkinliklerimizin vereceği coşkunun yanında ilimize teşrif edecek olan; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sayın Prof.Dr. Hasan Kamil YILMAZ  14 Nisan Salı günü saat 10:30 da İnci Düğün salonunda ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ konulu vereceği konferans ile ayrı bir coşkuyu hep beraberce yaşayacağız.

 Diyanet İşleri Başkanlığımızın Iğdır ilinde yapılan Merkez Camii, Iğdır Üniversitesi Kampüs Camii, Ensar Camii ve Kur’an Kursu başta olmak üzere inşaatları devam eden veya bitirilen hizmetlere büyük destekleri olduğu kamuoyunun malumlarıdır.

Iğdır halkına ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı ‘ konulu konferansı yanında , yapılan hizmetler hakkında incelemelerde bulunacak olan  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı  Sayın Prof.Dr.Hasan Kamil YILMAZ’ın  Planlanan programı şöyledir.

İlimize Ağrı ilinden teşrif edecek sayın hocamız, İl Müftülüğünü, Valimiz Davut HANER’i Makamında ziyaretin ardından İnci düğün salonunda konferansını vererek Iğdır halkı  ile buluşacak, program sonrasında bazı camii ve Kur’an kurslarında incelemelerde bulunacak, Ehl-i Beyt Alimleri Derneğini ziyaretinin ardından Ankara’ya hareket edecektir.

Kutlu Doğum Haftasının ilimizde coşkuyla, sevgi, kardeşlik ve beraberlik anlayışıyla Hz. Peygamberin ahlakından hisseler kazanılarak kutlanması daima amacımız olmuştur.

Bu vesileyle Iğdır’ımıza teşrif eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Hasan Kamil YILMAZ hocamıza, şahsım personelim ve Iğdır halkı adına sonsuz müteşekkir olduğumuzu arz eder.

Kutlu Doğum Haftası Iğdır halkına, ülkemize, bütün insanlığa huzur ve kardeşliğe vesile olmasını diler, Hz. Peygamberin Ehl-i Beytinin ve Onların yolunda istikametle hayatını sürdüren dostlarının sevgisine vesile olması niyazımla tebrik ederim.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.