Iğdır İl Müftülüğü Tarafından ‘Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Toplum ve Kadın’ Konulu Panel Düzenlendi

52

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Iğdır İl Müftülüğü tarafından il Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda bir panel düzenlendi.

Bayanların yoğun katılımıyla gerçekleşen Panele; İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL, Kurum Müdürleri, Kur’an Kursu Öğreticileri, Din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. Ayrıca Panel yöneticisi olarak Iğdır Üniv. İlahiyat Fak. Öğrt Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeki TAN, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gonca SUTAY ve Iğdır İl Müftülüğü vaizesi Kudret Koçyiğit ise panelist olarak katıldılar.

 Panel; İstiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Cüneyt KULAZ’ ın yapmış olduğu açılış konuşması ile başladı. Kulaz konuşmasında; Kadınların haklarından söz ederek peygamberimiz ‘Allah’tan korkunuz. En hayırlınız kadınlarına hayırlı olan iyi davranandır. Dünya metaının en hayırlısı saliha bir zevcedir. Cennet annelerin ayakları altındadır.’ buyurmuşlardır.” dedi. KULAZ, “Müftülük olarak toplum dayanışmasını sağlamak bireylerin birbirlerine olan hak ve hukuk anlayışına ivme kazandırmak amacıyla programı düzenledik. Rahmetle andığımız Özgecan gibi kardeşlerimizin şiddete bir daha maruz kalmamaları için Kur’an ve sünnete göre örnek alınması gereken kadınlardan Hz. Hatice (RA) ve Hz. Fatma (RA) aile hayatlarındaki güzelliklerin anlatılacağı panelin faydalı olacağı düşüncesindeyim. Panele katılımızdan dolayı sizlere ve panelistlerimize teşekkürlerimi sunarım” diyerek konuşmasını bitirdi.

Daha sonra Panel yöneticisi Iğdır Üniv. İlahiyat Fak. Öğrt Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeki TAN başkanlığında panele geçildi. Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gonca SUTAY “Kadının Toplumdaki Yeri” ve Iğdır Müftülüğü Vaizesi Kudret Koçyiğit “Toplumsal Hayatta Kadın; Hz. Hatice Örneği” konularında katılımcılara güzel örnekler ve mesajlar verdiler.

Panel Programı, Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz ve Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın Panalistlere hediye ve plaketlerinin takdiminin ardından Bayanlara karanfil dağıtımıyla son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.