Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlüğü’ne Şeyda Kocacık Atandı

rr

Milli Eğitim Bakmalığı’nın düzenlemiş olduğu şube müdürleri sınav ve mülakatını kazanan Şeyda Kocacık, Iğdır İl Milli Eğitim Şube Müdürülüğü görevine atandı. Kocacık, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilk kadın şube müdürü olarak görevine başladı.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Şeyda Kocacık, sırasıyla Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü İlk Atama Bölümü (VHKİ 2000-2001),  Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü (VHKİ 2001-2007), Millî Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Şefi (2007-2011) ve Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Şefi (2012) görevlerinde bulundu.

En son bakanlık tarafından 5 Mayıs 2014 tarihinde Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı.

Iğdır İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kocacık, Hacettepe Üniversitesi Dağcılık Kulübü bünyesinde 2000 yılından bu yana aktif olarak dağcılık yapıyor. İki yıl önce Ağrı Dağına tırmanarak zirve yapan Kocacık, orta derecede İngilizce biliyor.

ÖDÜLLERİ

Hizmet yılları süresince Personel Genel Müdürlüğü, Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı Müşteşarı, Milli Eğitim Bakını Takdir Belgesi alarak 3 kez teşekkür, bir kez de takdir belgesi aldı.

BULUNDUĞU GÖREVLER

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde ağırlıklı olarak 2000 yıllarında başlatılan e-devlet uygulamaları kapsamında personele ilişkin özlük ve kadro işlemlerinin e-özlük modülüne entegrasyonuna yönelik çalışmalarda aktif görev aldı.

Bunun yanı sıra hukuk davaları, atama mevzuatı, kılavuz hazırlama ve benzeri alanlarda görev yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yükselme sınavı şef kadrosuna atandı. Çıraklık ve yaygın eğitim genel müdürlüğünde kurulan geliştirme şubesinde doğrudan genel müdür yardımcısına bağıl olarak 2008 yılı sonuna kadar stajyerlik plan hazırlama çalışmaları yürüttü.

2008 yılında okuma yazma bilmeyen yetişkin vatandaşlara yönelik olarak ‘Ana Kız Okuldayız’ kampanyası, rapor bilgi notu, konuşma metni hazırlama gibi yazışmaları yürüttü. Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer bakanlıklar ile yürütülen gizli statüsünde bulunan 6 çeşit eylem planının belirli periyotlarında çalışmalarda koordinasyonu çalışma toplantıları iş ve işlemlerini doğrudan genel müdür ve genel müdür yardımcısına bağlı olarak yürüttü.

MEB Bilgi Edinme Sistemi ve doğrudan Başbakanlık BİMER sistemlerine yönelik iş ve işlevlerin yürütülmesinde genel müdürlük koordinatörü olarak görev aldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.