Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Hizmetlerine Bir Yenisini Daha Ekledi, Pasaport Müracaatı Evden Gerçekleştirildi

kk

Pasaport birimlerine başkasının yardımı olmadan tek başına gelemeyecek vatandaşlarımızın pasaport müracaat işlemlerini daha kolay ve sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için yeni bir hizmet başladı.

Hasta, yoğun bakıma muhtaç ya da makineye bağlı yatmakta iken yakınları tarafından yurt dışına götürülmek istenilen, engelli ya da yaşlılık vb. mazeretlerinden dolayı pasaport müracaat birimlerine gelemeyecek durumda bulunan ve hukuki sorumluluğunun farkında olup talepte bulunan vatandaşlarımızın e-pasaport müracaat işlemleri, görevlendirilecek bir memur tarafından vatandaşımızın belirtmiş olduğu adreste yapılacak, kimlik teyidi sonucuna göre parmak izi ve müracaat alınarak vatandaşlarımızın pasaport talepleri karşılanabilecektir.

İl Emniyet Müdürü  Yüksel BABAL’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada “günün değişen teknolojik gelişmelerinden Emniyet Müdürlüğü olarak maksimum derecede faydalanmayı ve bunun yararlı sonuçlarına vatandaşlarımızı ortak etmeyi amaçladık. Vatandaş memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız gereği bu tür çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.